

FA Cup: Pewny awans Chelsea
W meczu 1/32 finału Pucharu Anglii Chelsea pokonała na własnym stadionie Watford 3:0 i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania.
Jose Mourinho dał odpocząć swoim kluczowym zawodnikom. W porównaniu z wyjściową jedenastką na ligowy mecz z Tottenhamem dziś od pierwszej minuty zagrała tylko trójka graczy: Cesar Azpilicueta, Gary Cahill i Oscar.
Chelsea od początku spotkania była stroną przeważającą. Szczególnie aktywni w szeregach gospodarzy byli Brazylijczycy: Oscar i Ramires. Większość akcji londyńczyków kończyło się jednak strzałami niecelnymi lub zbyt słabymi, aby mogły przynieść powodzenie. Mimo sporej przewagi "The Blues", w pierwszej odsłonie meczu bramki nie padły.
W przerwie spotkania Mourinho dokonał dwóch zmian. W miejsce Oscara i Andre Schurrle na placu gry zameldowali się Diego Costa oraz Willian. Ten drugi w 58. minucie wyprowadził Chelsea na prowadzenie, popisując się celnym uderzeniem z dystansu.
Dwanaście minut później było już 2:0. Strzał Diego Costy został zablokowany, a piłka trafiła pod nogi Loica Remy'ego, który skierował ją do siatki.
Minęły ledwie dwie minuty, a piłkarze Chelsea ponownie cieszyli się z gola. Dośrodkowanie Cesara Azpilicuety precyzyjnym strzałem głową wykończył Kurt Zouma.
Więcej goli już w tym meczu nie padło. Chelsea pokonała Watford 3:0 i tym samym znalazła się w gronie 32 drużyn, pozostających w grze o Puchar Anglii.
Chelsea FC - Watford FC 3:0 (0:0)
Bramki:
Kartki:
Chelsea: Cech - Azpilicueta, Cahill, Zouma, Filipe Luis - Obi Mikel, Ramires, Oscar (46, Costa), Schurrle (46, Willian), Remy - Drogba (79, Ake).
Watford: Bond - Paredes, Cathcart, Angella, Munari (83, Murray) - Tozser (73, Abdi), Pudil, Hoban, Ighalo (64, Vydra) - Deeney, Forestieri.
-
AktualnościMiloš Kerkez nowym zawodnikiem Liverpoolu!
Wiktor Palmowski / 20 czerwca 2025, 19:34
-
AktualnościMateusz Skrzypczak znowu w Lechu Poznań!
Wiktor Palmowski / 19 czerwca 2025, 15:09
-
AktualnościOficjalnie: Włosi mają nowego trenera!
Wiktor Palmowski / 15 czerwca 2025, 9:44
-
AktualnościOficjalnie: Klubowe Mistrzostwa Świata rozpoczęte!
Wiktor Palmowski / 15 czerwca 2025, 9:25
-
PolecaneOficjalnie: Frank w Tottenhamie Hotspur
Kamil Gieroba / 13 czerwca 2025, 16:34
-
News dniaTijjani Reijnders dołącza do Manchesteru City!
Wiktor Palmowski / 11 czerwca 2025, 18:39