Real przegrywa na Mestalla!

UEFA

W hicie tego weekendu w Primera Division Valencia CF niespodziewanie pokonała 2:1 Real Madryt na Estadio Mestalla. Tym samym “Królewscy” nie pobiją rekordu Guinessa pod względem największej ilości wygranych oficjalnych meczów z rządu.

Strzelanie na Mestalla rozpoczął w 14′ minucie Cristiano Ronaldo z rzutu karnego po zagraniu piłki ręką we własnym polu karnym Alvaro Negredo. “Nietoperze” rzuciły się do ataku w drugiej połowie, a w ciągu dziesięciu minut wyszli na prowadzenie. Najpierw w 52′ minucie za sprawą Antonio Barragana, a potem wynik ustalił Nicolas Otamendi. Później do ostatnich minut Valencia stawiła skuteczny opór przeciwko atakom Realu.

Valencia dzięki wygranej wróciła na czwarte miejsce w tabeli. Real przez porażkę może spaść z pozycji lidera na rzecz FC Barcelony, jeżeli ta pokona Real Sociedad. Drużyna Carlo Ancelottiego ma jednak mecz więcej do rozegrania niż Katalończycy.

Valencia – Real Madryt 2:1 (0:1)
0:1 Ronaldo 14′ (k.)
1:1 Barragan 52′
2:1 Otamendi 65′