FA Cup: Liverpool minimalnie wygrywa z Evertonem i awansuje do 1/16

BBC Sport (Twitter)

W meczu 1/32 finału FA Cup Liverpool FC wygrał z Evertonem 1:0. Gola dającego awans The Reds strzelił Curtis Jones.

Trwa 1/32 finału FA Cup, dziś Liverpool podejmował u siebie Everton, gospodarze wyszli mocno rezerwowym składem co w roli minimalnego faworyta stawiało drużynę z Goodison Park.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali podopieczni Carlo Ancelottiego, strzał Dominica Calverta Lewina świetnie wybronił jednak Adrian. Chwilę później prowadzenie Evertonowi mógł dać Mason Holgate, ale po dośrodkowaniu Gylfiego Sigurdssona z rzutu wolnego uderzył w środek bramki i bramkarz gospodarzy nie miał problemów z interwencją. W 20. minucie wreszcie zaatakowali gospodarze. Sprzed pola karnego uderzał Adam Lallana, lecz fatalnie kopnął w trybuny. Swoją okazję na zdobycie gola miał także Richarlison, ale po raz kolejny gospodarzy uratował Adrian. W końcowych minutach pierwszej połowy prowadzenie Liverpoolowi mógł dać Divock Origi, lecz świetnie interweniował Jordan Pickford i do przerwy Liverpool remisował z Evertonem 0:0.

Na początku drugiej połowy gości na prowadzenie mógł wyprowadzić Morgan Schnederlein, lecz uderzył tuż nad bramką. W 69. minucie okazję na zdobycie bramki miał Origi, który zdecydował się strzelić z ok. 40 metrów, ale dobrze po tym strzale zachował się Pickford. Chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Origi podał do Curtisa Jonesa, a ten cudownym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Evertonu. Prowadzenie The Reds mógł podwyższyć Alex Oxlade Chamberlain jednak dobrą interwencją po strzale pomocnika popisał się bramkarz The Toffies. W doliczonym czasie gry do remisu mógł doprowadzić jeszcze Moise Kean, ale uderzył w trybuny i ostatecznie Liverpool wygrał z Evertonem 1:0.

Jest to zasłużone zwycięstwo i awans Liverpoolu do 1/16 finału FA Cup, na Evertonie zemściły się zmarnowane okazje z pierwszej połowy, prawdą jest też to, że gospodarze nie mieli jakiejś gigantycznej przewagi nad The Toffies, ale w przeciwieństwie do podopiecznych Carlo Ancelottiego potrafili wykorzystać chociaż jedną okazję.