FA Cup: Iheanacho i Tielemans wprowadzają Leicester do półfinałów!

Leicester

Źródło: twitter.com/LCFC

Leicester City nie dał większych szans Manchesterowi United w ćwierćfinale FA Cup. “Lisy” wygrały 3:1.

Podopieczni Brendana Rodgersa mądrze rozegrali niedzielny mecz i wykorzystywali błędy rywali. Jeden z nich popełnił Fred w 24. minucie. Chciał podać do bramkarza, ale zrobił to tak fatalnie, że piłkę zdołał przejąć Kelechi Iheanacho i pokonał Deana Hendersona. “Czerwone Diabły” próbowały nawiązać walkę. Przed przerwą na 1:1 trafił Mason Greenwood. Potem jednak gospodarze wzięli sprawę w swoje ręce. Najpierw Youri Tielemans strzelił na 2:1 w 52. minucie, a kropkę nad “i” postawił Iheanacho.

Leicester w półfinale Pucharu Anglii zagra z Southampton. W drugiej parze Chelsea skonfrontuje się z Manchesterem City.

Leicester City – Manchester United 3:1 (1:1)

24. Iheanacho, 52. Tielemans, 78. Iheanacho – 38. Greenwood

Leicester City: Kasper Schmeichel – Wesley Fofana, Jonny Evans, Caglar Soyuncu – Timothy Castagne, Youri Tielemans, Wilfred Ndidi, Marc Albrighton – Ayoze Perez (73′ Dennis Praet) – Kelechi Iheanacho, Jamie Vardy (83′ Hamza Choudhury).

Manchester United: Dean Henderson – Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Alex Telles (64′ Luke Shaw) – Fred (84′ Amad Diallo), Nemanja Matić (64′ Bruno Fernandes) – Mason Greenwood, Paul Pogba (64′ Scott McTominay), Donny van de Beek (64′ Edinson Cavani) – Anthony Martial.

Żółta kartka: Albrighton, Evans (Leicester City), Maguire, McTominay (Man. United).

Sędzia: Andre Marriner.