FA Cup: Aubameyang daje Arsenalowi triumf w finale (Wideo)

Arsenal

Derby Londynu na stadionie Wembley wyłoniły tegorocznego triumfatora w FA Cup.

Chelsea zdecydowanie lepiej weszła w ten mecz. Już w 6. minucie prowadzenie “The Blues” dał Christian Pulisic. Amerykanin wykorzystał świetną akcję i podanie Oliviera Giroud, po czym mimo sporego zamieszania wpakował piłkę do siatki.

Sygnał do ataku “Kanonierom” po raz pierwszy Pierre Emerick-Aubameyang pokonując Willy’ego Caballero z  jedenastu metrów w 28. minucie. Doświadczony golkiper po raz drugi kapitulował w 67. minucie. Pierre-Emerick Aubameyang znakomicie zachował się w polu karnym rywali i strzelił na 2:1.

Chelsea na domiar złego kończyła mecz w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Mateo Kovacić.

Tym samym po trzech latach Arsenal ponownie zwyciężył w FA Cup.

Arsenal FC – Chelsea FC 2:1 (1:1)

Christian Pulisić 5′ –  Pierre-Emerick Aubameyang (k.) 28′ i 67′

Arsenal FC: Emiliano Martinez – Rob Holding, David Luiz (88′ Sokratis Papastathopoulos), Kieran Tierney (90+13′ Sead Kolasinac) – Hector Bellerin, Dani Ceballos, Granit Xhaka, Ainsley Maitland-Niles – Nicolas Pepe, Pierre-Emerick Aubameyang – Alexandre Lacazette (81′ Eddie Nketiah).

Chelsea FC: Wilfredo Caballero – Cesar Azpilicueta (35′ Andreas Christensen), Kurt Zouma, Antonio Ruediger (78′ Callum Hudson-Odoi) – Reece James, Jorginho, Mateo Kovacić, Marcos Alonso – Mason Mount (78′ Ross Barkley), Christian Pulisić (49′ Pedro Rodriguez) – Olivier Giroud (78′ Tammy Abraham).

Żółte kartki: Ceballos (Arsenal) oraz  Kovacić, Azpilicueta, Mount, Ruediger, Barkley (Chelsea).

Czerwona kartka: Kovacić (Chelsea) /za dwie żółte, 73’/.

Sędzia: Anthony Taylor.