EURO 2024: Włochy rzutem na taśmę awansują dalej [WIDEO]

Chorwacja remisem 1:1 z Włochami pożegnała się z EURO 2024.

Mecz rozkręcił się tak naprawdę już w piątej minucie. Wówczas refleks Donnarummy sprawdził strzałem z dystansu Luka Sucic. Później odpowiedzieli Włosi, a konkretnie Alessandro Bastoni uderzeniem głową. Tym razem dobrze spisał się Dominik Livaković. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze sprytny strzał Luki Modricia, jednak znowu odbiło się bez echa.

Druga połowa była na większej intensywności ponieważ już w 52′ minucie po analizie VAR sędzia przyznał Chorwatom rzut karny. Wprowadzony w przerwie Davide Frattesi zagrał piłkę ręką. Do jedenastki podszedł Luka Modrić i… Gianluigi Donnarumma zatrzymał weterana. Zaledwie minutę później Chorwaci cieszyli się już z gola. Ante Budimir oddał strzał, który wybronił golkiper. Do futbolówki dopadł kapitan Modrić i naprawił swój błąd sprzed kilkudziesięciu sekund. 1:0! Tym samym legendarny pomocnik został najstarszym strzelcem gola na EURO. Co prawda do remisu próbował znowu doprowadzić Bastoni i to znowu uderzając głową, ale Chorwaci nie dali sobie strzelić gola. Do czasu. Wydawało się, że Chorwacja zagra dalej, ale… W ostatniej akcji meczu Mattia Zaccagni strzelił gola! Italia gra nadal, Modrić i spółka pakują się do domu!

24.06.2024r., 3. kolejka fazy grupowej EURO 2024, Red Bull Arena (Lipsk)

Chorwacja 1:1 Włochy

Modrić 55′ – Zaccagni 90+8′

Chorwacja: Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Modrić (80. Majer), Brozović, Kovačić (70. Ivanušec) – Sučić (70. Perišić), Kramarić (90. Juranović), Mari. Pasalić (46. Budimir).

Włochy: Donnarumma – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian (81. Zaccagni) – Barella, Jorginho (81. Fagioli) – Raspadori (75. Scamacca), Pellegrini (46. Frattesi), Dimarco (57. Chiesa) – Retegui.