EURO 2024: Turcja przypieczętowała awans. Czesi wracają do domu (WIDEO)

UEFA EURO 2024 (X)

Reprezentacja Turcji wygrała z Czechami 2:1 i przypieczętowała swój awans do fazy pucharowej EURO 2024. Zadanie Turkom ułatwiła czerwona kartka dla Baraka już w 20. minucie.

Czesi już od 20. minuty grali w osłabieniu. Dwie żółte kartki zdążył już w tym czasie uzbierać Anton Barak. Pod obiema bramkami jednak niewiele się działo. Turcy wyszli na prowadzenie w 51. minucie. Po długiej akcji i małym bilardzie przed polem karnym piłka trafiła pod nogę Calhanoglu, który uderzył mocno i precyzyjnie nie dając szans bramkarzowi. Czesi musieli zaatakować i mimo gry w osłabieniu doprowadzili do wyrównania. Po błędzie bramkarza do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Soucek i trafił do siatki w 66. minucie. Nasi południowi sąsiedzi próbowali do końca zdobyć bramkę dającą awans, ale zapłacili za to. W doliczonym czasie gry indywidualną akcję zakończył precyzyjnym strzałem Tosun ustalając wynik meczu.