Euro 2024: Podział punktów w grupie C

Podział punktów w Stuttgarcie. Słowenia remisuje z Danią w pierwszym meczu na Euro.

Zmagania na Mistrzostwach Europy rozpoczęła grupa C. Słowenia zremisowała z Danią 1:1 po niezwykle emocjonującym widowisku. O godzinie 21:00 reprezentacja Anglii zmierzy się z Serbią i od razu nasuwa się pytanie. Czy drugie spotkanie w grupie C również zakończy się remisem?

Początek spotkania należał do Słoweńców, którzy próbowali narzucić własny styl, co prawie zaowocowało bramką. Duńczycy nie pozostali dłużni swoim rywalom i jako pierwsi objęli prowadzenie. Doświadczenie, jakie niewątpliwie posiadają Duńczycy umożliwiło im stworzenie kilku sytuacji bramkowych, ale nie zostały one zamienione na bramki. Pierwsze 45. minut zakończyło się prowadzeniem podopiecznych Hjulmanda.

Druga połowa wyglądała nieco inaczej, ponieważ podopieczni Matjaza Keka (Słowenia) coraz częściej dochodzili do głosu. W 77. minucie dogodną sytuację na bramkę zamienił obrońca Górnika Zabrze, Erik Janza. Duńczycy nie byli w stanie odpowiedzieć na cios zadany przez piłkarza występującego w polskiej Ekstraklasie, więc po 90. minutach obie drużyny podzieliły się punktami.

16.06.2024, Euro 2024 – grupa C, MHPArena (Stuttgart)

Słowenia 1:1 Dania (0:1)

Bramki: Christian Eriksen (Wind) 17′, Erik Janza (Adam Gnezda Cerin) 77′.

Słowenia: Oblak (k), Janza, Karnicnik, Drkusic, Bijol, Elśnik (Gorenc-Stankovic 76′), Mlakar (Celar 75′), Stojanovic (Verbic 67′), Gnezda Cerin, Sesko (Kurtic 94′), Sporar (Brekalo 94′)

Dania: Schmeichel (k), Andersen, Vestergaard, Christensen, Eriksen, Kristiansen (Maehle 78′) Bah, Hjulmand (Delaney 89′), Hojbjerg, Wind, Hojlund

Żółte kartki: Hjulmand 49′, Stojanovic 53′, Celar 84′

Sędzia główny: Sandro Schärer (Szwajcaria)