Euro 2024: Istotne spotkanie pomiędzy Węgrami i Szwajcarami. Co wiemy o tych reprezentacjach?

ArifAsif / Shutterstock.com

Po wysokim zwycięstwie 5:1 Niemców nad Szkotami pora zakończyć pierwszą kolejkę gier w grupie A.

Reprezentacja Szwajcarii to grupowi specjaliści na wielkich turniejach. W 2016 roku Helwetów za burtę w 1/8 finału wyeliminowała reprezentacja Polski dowodzona przez Adama Nawałkę. Szwajcarzy zabłysnęli na ostatnim Euro eliminując w tej samej fazie reprezentację Francji. Ćwierćfinał to ich najlepsze osiągnięcie na mistrzostwach Europy.

Kwalifikacje do turnieju dla Helwetów były jednak niespodziewanie trudne. W grupie bez “wielkich” marek zajęli drugie miejsce przegrywając z Rumunią. Nie udało się im wygrać żadnego z dwóch meczy z Kosowem i było blisko aby przeskoczył ich w tabeli Izrael.

Dodatkowo w przygotowaniach Szwajcarom przeszkadzała … murawa. Szwajcarska Federacja Piłkarska wystosowała oficjalną skargę do UEFA w związku z nawierzchnią wykorzystywaną przez czwartoligowe Stuttgarter Kickers.

Rywalem Helwetów będzie nieobliczalna reprezentacja Węgier. Dla Madziarów jest to trzeci z rzędu występ na Euro. Reprezentacja ta jest uznawana jako potencjalny “czarny koń” turnieju. Węgrzy świetnie spisywali się już na poprzednim czempionacie, gdzie byli bardzo bliscy awansu z grupy śmierci z Francją, Niemcami i Portugalią. Drużyna Marco Rossiego awansowała do Euro wygrywając rywalizację z Serbią. Zespół nie ma może wielkich gwiazd lecz wyróżnia się zgraną jedenastką, która opiera się o Willy’ego Orbana, Dominika Soboszlaia oraz Rolanda Sallaia.

Początek spotkania w Kolonii już o godz. 15.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.