Oficjalnie: Claude Goncalves w Legii Warszawa

Claude Goncalves

Fot. Legia Warszawa/Janusz Partyka

Legia Warszawa potwierdza kolejny letni transfer.

Kto to jest Claude Goncalves?

30-letni pomocnik jest znany z solidnej gry w środkowej części boiska. Opuścił bułgarski klub Łudogorec Razgrad, aby kontynuować karierę w Polsce. Goncalves, który z powodzeniem reprezentował barwy Łudogorca, jest trzykrotnym mistrzem Bułgarii i doświadczonym graczem europejskich pucharów. Jego umiejętności i doświadczenie zdobyte w Liga Europy UEFA oraz Liga Konferencji UEFA z pewnością przyczynią się do umocnienia pozycji Legii na krajowym i międzynarodowym froncie.

W swojej karierze Goncalves zdobył z Łudogorcem siedem ważnych trofeów, w tym trzy krajowe puchary i Superpuchar Bułgarii. Jego osiągnięcia na boisku obejmują również epizod w Ligue 1 i Ligue 2 we Francji, gdzie reprezentował barwy AC Ajaccio i FC Troyes. Goncalves ma również na swoim koncie ponad 100 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej Portugalii.

Umowa z zawodnikiem obowiązywać będzie do końca sezonu 2026/27.

– Jestem bardzo szczęśliwy. W Legii chciałbym wygrywać wiele meczów i zdobywać mistrzostwa. Zawsze gram dla drużyny. Jestem pokorny i nie chcę mówić dużo o sobie, bo wolę pracować trochę w cieniu. Lubię grać pod presją. Dołączyłem do największego klubu w Polsce, wygrałem już wiele tytułów jako piłkarz Łudogorca Razgrad. Teraz przyszedłem do Legii, aby zdobyć kolejne. Najważniejsza będzie pomoc drużynie – mówi portugalski pomocnik.

– Claude Goncalves to doświadczony zawodnik z dużą jakością piłkarską. Znakomicie dystrybuuje podania, mimo niedużych gabarytów jest agresywny i skuteczny w grze obronnej. Ma wszystkie cechy, które powinien posiadać zawodnik na pozycji numer sześć. Chcemy, aby Claude razem z Luquinasem tworzył trzon zespołu – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Źródło: Legia Warszawa/własneDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.