blank
Udostępnij:

Euro 2024: Holandia 2:1 Turcja skrót meczu, gole, najciekawsze akcje (06.07.2024)

W ostatnim ćwierćfinałowym meczu Holandia pokonała Turcję i zmierzy się z Anglią w półfinale.

Holandia 2:1 Turcja - podsumowanie meczu

Turcja objęła prowadzenie 1:0 po golu Sameta Akaydina i imponującym dośrodkowaniu Ardy Gülera. Holandia walczyła o trafienie do siatki przez większość spotkania aż do 70. minuty, kiedy to Stefan de Vrij strzelił gola głową. Zaledwie pięć minut później Cody Gakpo strzelił swojego czwartego gola w turnieju. Powtórki jednak pokazały, że samobója strzelił Muldur. Turcja zintensyfikowała swoje ataki, chcąc zdobyć wyrównującego gola. W 85' minucie jej dwa strzały zostały zablokowane, a dwie minuty później Bart Verbruggen popisał się fenomenalną interwencją. Holandia zdołała utrzymać zwycięstwo, awansując do półfinału.

Holandia 2:1 Turcja - skrót meczu