blank
Udostępnij:

EURO 2024: Hiszpanie pokonują Włochów (WIDEO)

Reprezentacja Hiszpanii wygrała z Włochami 1:0 w meczu 2. kolejki grupy B. Decydująca okazała się samobójcza bramka Calafiorego z 55. minuty. "La Roja" jest już pewna awansu do fazy pucharowej z pierwszego miejsca.

Pierwsza połowa należała do Hiszpanii, zabrakło tylko bramki. Świetną okazję miał Pedri, który główkował z piątego metra. Z dystansu bardzo mocno uderzył Fabian Ruiz. W obu sytuacjach świetnie interweniował Donnarumma. Po przerwie znów Pedri powinien wpisać się na listę strzelców. Pomocnik Barcelony otrzymał podanie od Cucurelli na piątym metrze, ale źle dostawił stopę i przestrzelił. Włosi długo uciekali od utraty bramki, ale w 55. minucie piłka znalazła się w siatce Donnarmmy. Nico Williams zagrał wzdłuż bramki w pole karne, gdzie Gianluigi Donnarumma nabił Calafiorego, który pokonał własnego bramkarza. Kilka minut po zdobytej bramce podopieczni De La Fuente polowali na drugą, ale po kilku minutach to Włosi po raz pierwszy w tym meczu przejęli inicjatywę. Nagle Nico Williams huknął w poprzeczkę z narożnika pola karnego. Podopieczni Spalletteigo przejęli inicjatywę dopiero po 80. minucie i to było za późno, żeby nadrobić straty. To Hiszpanie mogli zdobyć drugą bramkę w doliczonym czasie. Dwie kapitalne okazje miał Ayoze Perez i dwukrotnie ratował swoich kolegów Donnarumma. 1:0 to był najmniejszy wymiar kary dla podopiecznych Spallettiego. Po dwóch meczach w grupie B Hiszpanie mają zapewnione 1. miejsce, Włosi mają trzy punkty a Chorwacja i Albania po punkcie.