blank
Udostępnij:

EURO 2024: Hiszpania po raz czwarty najlepsza w Europie! (WIDEO)

Po raz czwarty tytuł mistrzów Europy wędruje do Hiszpanii! "La Roja" w finale pokonała reprezentację Anglii 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi Hiszpanii, która trwała praktycznie całą pierwszą połowę. Anglicy w swoim stylu cofnęli się i skupili na skutecznej obronie. "La Roja" nie potrafiła znaleźć sposobu na obronę rywali, nie błyszczeli Lamine Yamal i Nico Williams. Jedyny celny strzał pierwszej połowy to dzieło Fodena, który oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w doliczonym czasie.

Ledwo minęła minuta drugiej połowy i Hiszpanie skutecznie zaskoczyli Anglików. Akcję rozpoczął Carvajal zagraniem do Lamine Yamala, który podał wzdłuż pola karnego do Nico Williamsa. Skrzydłowy Athleticu Bilbao uderzył po ziemi na dalszy słupek pokonując Jordana Pickforda.

Anglicy weszli na hiszpańską karuzelę. Dwie minuty później powinien podwyższyć wynik meczu Olmo. W 55. minucie swoją okazję miał Morata, ale uderzył za lekko. Już w 61. minucie zakończył swój występ Kane. W jego miejscu pojawił się Watkins. Pickford po raz kolejny uratował "Synów Albionu", groźny strzał po ziemi oddał Lamine Yamal.

Hiszpanie mieli kilka dogodnych okazji, ale nie zdołali podwyższyć prowadzenia. Jedną okazje mieli podopieczni Southgate'a i doprowadzili do remisu. W 70. minucie wszedł na boisko Palmer i trzy minuty później idealnie przymierzył sprzed pola karnego i pokonał Simona.

Anglicy nie wykorzystali swojego dobrego momentu. Hiszpanie szybko ocknęli się i sytuacje znów miał Yamal. Kolejny raz świetnie interweniował Pickford. Hiszpanie wyprowadzili jednak decydujący cios w 87. minucie! Oyarzabal zagrał do Cucurelli i wbiegł w pole karne, gdzie dostał idealne podanie od lewego obrońcy. Oyarzabal uprzedził bramkarza i wślizgiem zdobył bramkę. Mieli jeszcze piłkę na wagę dogrywki "Synowie Albionu", ale Dani Olmo wybił głową piłkę z linii bramkowej w 89. minucie. W ten sposób Hiszpanie o dwunastu latach przerwy ponownie najlepszą drużyną na starym kontynencie.