blank
Udostępnij:

EURO 2024: Gruzja remisuje z Czechami i zdobywa pierwszy punkt w historii EURO (WIDEO)

Gruzja zremisowała z Czechami 1:1 w meczu grupy F EURO 2024. To pierwszy punkt dla Gruzji w historii Mistrzostw Europy!

To spotkanie mogło się rozpocząć od bramki dla Czechów. Mamardasahvili już w 3. minucie musiał popisać się dwoma interwencjami. Zatrzymał uderzenie Hlozka, a po chwili i dobitkę Schicka. Pierwsze pół godziny meczu absolutnie pod dyktando Czechów, którzy zdobyli bramkę w 23. minucie. VAR dopatrzył się jednak ręki Hložka po uderzeniu głową. Ta sytuacja pobudziła Gruzinów. Podopieczni Sagnola wyszli na prowadzenie w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego stuprocentową sytuację zmarnował Kašia, ale VAR zauważył, że w tej akcji czeski obrońca zagrał piłkę ręką. Rzut karny wykorzystał Mikautadze zdobywając swoją drugą bramkę podczas EURO 2024.

Po zmianie stron Czesi nie stwarzali sobie wiele okazji, ale jednak doprowadzili do wyrównania w 59. minucie. Po rzucie rożnym uderzył Lingr, który trafił w słupek a z najbliższej odległości piłkę do siatki wepchnął Schick. Minutę wcześniej Gruzja mogła podwyższyć prowadzenie, jednak Mekbabisvili fatalnie przestrzelił. Od momentu wyrównania Czesi wyraźnie przeważali. Idealne podanie Davida Juraska w kiernku Chytila, ale ten z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. Piłkę meczową mieli jednak Gruzini. Kontra trzech na jednego i Lobžanidze nie trafił w sytuacji sam na sam.