Espanyol wciąż niepokonany, a Sociedad w czarnej d…

marca.com

W pierwszym niedzielnym meczu 28. kolejki hiszpańskiej LaLigi Espanyol Barcelona pokonał na własnym stadionie Real Sociedad 2:1 i tym samym przeskoczył swojego rywala w tabeli.

Teraz to klub z Katalonii zajmuje dwunaste miejsce, a Real jest trzynasty. Wynik meczu na cztery minuty przed końcem pierwszej części spotkania otworzył Da Silva Willian Jose. Dla brazylijskiego napastnika to jedenasty gol w sezonie. Sześć minut po zmianie stron wyrównał inny Brazylijczyk, Leo Baptistao (piąty gol w rozgrywkach). Wynik meczu w 72. minucie ustalił Gerard Moreno. Hiszpański pomocnik strzelił prawą nogą z rzutu karnego, lecz bramkarz gości strzał obronił. Jednak przy dobitce co ciekawe lewą nogą nie miał już szans.

Tym samym Espanyol jest niepokonany od siedmiu ligowych spotkań. Z kolei gracze z San Sebastian nie wygrali już dziesiątego wyjazdowe meczu w hiszpańskiej lidze!

W nastepnej serii spotkań Katalończycy zagrają w Sevilli z Betisem, a klub z Kraju Basków podejmować będzie Getafe.

11.03.2018, godz. 12:00, 28. kolejka hiszpańskiej LaLigi
Espanyol Barcelona – Real Sociedad 2:1 (0:1)