Erling Haaland z nagrodą Golden Boy za 2020 rok!
Kolejnym zwycięzcą nagrody Golden Boy został Erling Haaland. Nagroda ta jest przyznawana zawodnikom poniżej 21 roku życia.
Zawodnik otrzymał to wyróżnienie po wspaniałym pierwszym roku gry w barwach Borussii Dortmund.
Plebiscyt od 2003 roku organizuje gazeta Tuttosport, a w ostatnich latach wyróżnienie to otrzymywali: Kylian Mbappe w 2017, Matthijs de Ligt w 2018 i Joao Felix w 2019 roku.
"Gratulacje dla maszyny od strzelania goli" - napisał w nocy na Twitterze Fabrizio Romano.
Tym razem najlepszy okazał się Haaland. Drugie miejsce zajął zawodnik Barcelony, Ansu Fati. Podium zamyka tegoroczny zwycięzca Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, Alphonso Davies. Cała trójka miała sporą ilość przewagi nad resztą stawki. Tuż za podium znalazł się klubowy kolega Erlinga, Jodan Sancho, a piątym zawodnikiem został Eduardo Camavinga z Rennes.
Erling Haaland sezon 19/20 zakończył z 44 golami w 40 występach. Obecnie ma 11 goli w 11 meczach. Nagrodę odbierze 14 grudnia bieżącego roku.
-

AktualnościNowa Zelandia - Egipt sędzia. Kto poprowadzi spotkanie? (22.06.2026)Nowacki / 21 czerwca 2026, 15:13
-


AktualnościPrzewidywane jedenastki na spotkanie Urugwaj - Wyspy Zielonego Przylądka | 22.06.2026Nowacki / 21 czerwca 2026, 14:04
-


AktualnościLamine Yamal: "Nie panikujcie" – 18-latek odpowiada na krytykę po remisie Hiszpanii z Republiką Zielonego PrzylądkaNowacki / 21 czerwca 2026, 13:18
-


AktualnościTunezja ustanowiła unikalny anty-rekord na Mistrzostwach ŚwiataNowacki / 21 czerwca 2026, 13:13
-

AktualnościEkwador wciąż w grze po remisie 0:0 z Curaçao. "Mamy 100 minut", by odwrócić losy grupyNowacki / 21 czerwca 2026, 13:05
-

AktualnościMundial 2026. Curacao 0:0 Ekwador. 15 interwencji bramkarzaNowacki / 21 czerwca 2026, 12:50




































