Puchar Azji: Korea Południowa w finale!

W pierwszym meczu półfinału Pucharu Azji, rozgrywanego w Australii, Korea Południowa pokonała Irak 2:0 i to podopieczni Ulego Stielike zagrają w finale. Koreańczycy nie stracili w tym turnieju jeszcze gola. Ich rywalem będzie zwycięzca jutrzejszego meczu pomiędzy Australią, a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

W pierwszej części meczu zespołem zdecydowanie lepszym na boisku była Korea. Od początku to Koreańczycy stwarzali sobie groźne sytuacje pod bramką rywala, kontrolowali grę i imponowali przygotowaniem taktycznym do tego spotkania. W 20. minucie gry Kim Jin-Su perfekcyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a głowę do dogrania dołożył Lee Jung-Hyup i Korea prowadziła 1:0. Irak miał nie wiele do powiedzenia w pierwszej odsłonie tego meczu.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra w wykonaniu Irakijczyków. Zdali sobie oni sprawę, że jeśli chcą awansować do finału muszą strzelać gole, nie ograniczać się do bronienia. Jednak zanim do głosu doszedł Irak, to Korea trafiła ponownie. W 50. minucie fantastyczną asystą, zagrywając piłkę klatką piersiową popisał się Lee Jung-Hyup, a wcale nie gorszym strzałem sprzed pola karnego gola zdobył obrońca Koreańczyków Kim Young-Kwon. Mimo wielu prób odrobienia strat przez Irak, wynik nie uległ zmianie i to Korea Południowa została pierwszym finalistą Pucharu Azji.

26.01.2015, godz.10.00 Puchar Azji, półfinał: Korea Południowa – Irak 2:0(1:0)

Gole:

Gol 1:0 – 20′ Lee Jung-Hyup

Gol 2:0 – Kim Young-Kwon

Kartki:

Korea Południowa: zolta kartka yellow card Ki Sung-Yong, Park Joo-Ho, Kim Jin-Su

Irak: –

W drugim półfinale zmierzą się jutro gospodarze Australijczycy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Mecz rozpocznie się o godzinie 10.00. Transmisja na antenie Eurosportu 2.