eMŚ: Islandia jedzie na Mundial!

bethut.co.uk

W meczu ostatniej kolejki eliminacji Mistrzostw Świata, grupy I, Islandia pokonała Kosowo 2:0 (1:0). Tym samym wywalczyła awans na przyszłoroczny Mundial.

Początek meczu rozpoczął się dosyć zaskakująco, ponieważ przy piłce głównie było Kosowo. Jednak nie potrafili  konkretnie zaatakować. Islandia z kolei grała nieporadnie. Kibice się denerwowali, bo to miało być łatwe zwycięstwo i awans z pierwszego miejsca. Kosowo jednak nadspodziewanie dobrze się broniło. W 40. minucie wreszcie zobaczyliśmy bramkę.  Gylfi Sigurðsson, zabawił się z obrońcą Kosowa i pokonał bezradnego Samira Ujkaniego, ustalając wynik do przerwy.

Druga połowa zaczęła się od ataków Kosowa. Szansę miał Valon Bersiha, jednak jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców. Niewykorzystana sytuacja się zemściła. W 68. minucie Sigurðsson wyłożył piłkę tuż przed bramkę do Jóhanna Guðmundssona, a ten trafił do siatki. Pod koniec spotkania, Kosowo chciało zmniejszyć porażkę. Bardzo groźny strzał oddał Bernat Berisha, ale futbolówkę odbił Hannes Halldórsson.

09.10.2017, 10. kolejka Eliminacji Mistrzostw Świata 2018 ( Grupa I), Laugardalsvöllur

Islandia-Kosowo 2:0 (1:0)

Gylfi Sigurðsson 40′, Jóhann Guðmundsson 68′

Islandia: Hannes Halldórsson – Birkir Sævarsson , Ragnar Sigurðsson,  Kári Árnason, Hörður Magnússon – Emil Hallfreðsson (Rúnar Sigurjónsson 89′), Aron Gunnarsson (Sverrir Ingason 78′), Jóhann Guðmundsson, Gylfi Sigurðsson, Birkir Bjarnason – Jón Böðvarsson (Alfreð Finnbogason 61′)

Kosowo: Samir Ujkani – Mergim Vojvoda, Bajram Jashanica, Amir Rrahmani, Leart Paqarada – Alban Pnishi (Vedat Muriqi 55′), Besar Halimi (Lirim Kastrati 78′), Valon Berisha, Milot Rashica, Bersant Celina – Atdhe Nuhiu (Benat Berisha 54′)

Żółte kartki: Samir Ujkani, Alban Pnishi, Benat Berisha

Sędzia: Harald Lechner