Emmanuel Petit o Arsene Wengerze: Przyznał się, że popełnił duży błąd odnośnie mojego transferu

źródło: Arsenal FC (Getty Images)

Emmanuel Petit w niedawnym wywiadzie wyjawił, że w czasach gry dla FC Barcelony prowadził rozmowy z Arsene Wengerem, odnośnie jego powrotu do Arsenalu.

Emmanuel Petit był jedną z gwiazd londyńskiego Arsenalu. W 1998 roku z “The Gunners” zdobył dublet, a latem został Mistrzem Świata. Później jednak przyszedł czas na nowe wyzwania i w 200 roku podpisał kontrakt z FC Barceloną. Jak sam zainteresowany przyznał, Arsene Wenger w 2001 roku próbował sprowadzić go z powrotem na Highbury.

Były pomocnik podczas wywiadu z Ladbrokes wypowiedział się dlaczego wybrał wówczas Chelsea, chociaż Arsene Wenger jak i Sir Alex Ferguson dzwonili do niego osobiście. Stał za tym jeden człowiek, a mianowicie Claudio Ranieri i jego sposób podejścia do transakcji – Podczas tego złego okresu w Barcelonie, Sir Alex Ferguson dzwonił do mnie dwa razy i chciał, żebym dołączył do Manchesteru United. Arsene Wenger również do mnie zadzwonił, ponieważ chciał mnie z powrotem w Arsenalu. Ale Claudio Ranieri właśnie przejął stery w Chelsea i po rozmowie telefonicznej ze mną, odwiedził mnie w Barcelonie.

Ranieri zjawił się w Barcelonie osobiście, nie wyręczał się jedynie telefonami – Zadzwoniło do mnie trzech menedżerów z trzech wielkich klubów w Anglii, ale tylko jeden przyleciał samolotem, żeby się ze mną spotkać. Bardzo lubiłem rozmawiać z Alexem Fergusonem i uwielbiam sposób, w jaki Arsene próbował przekonać mnie do powrotu do Arsenalu, ponieważ powiedział mi, że popełnił błąd. Doceniam jednak walkę, jaką Ranieri podjął, by podpisać kontrakt z Chelsea. On jest takim wspaniałym facetem i zostałem przekonany przez jego osobowość.

Przyjął moje zaproszenie na obiad do mojego domu w Barcelonie. Nie był zainteresowany niczym innym, jak tylko odwiedzeniem mnie w moim domu, poznaniem mojej rodziny i zobaczeniem, jak mi się wiedzie. Myślę, że przez pierwszą godzinę nie rozmawialiśmy o piłce nożnej, a to wiele dla mnie znaczyło, ponieważ jest tyle rzeczy, które są ważniejsze, i to powiedziało mi o typie osoby, jaką był Ranieri. W ciągu tej pierwszej godziny rozmawialiśmy właściwie o wszystkim oprócz piłki nożnej. Bardzo mi się podobało. Kocham piłkę nożną, ale dla mnie życie jest ważniejsze niż futbol. Jeśli chcesz być lepszym graczem, musisz być również lepszym człowiekiem.

Francuz wspomniał również o tym, jak na ponowną przeprowadzkę do Londynu zareagowała jego była żona – Podpisałem kontrakt z Chelsea, a moja była żona była zadowolona z mojej decyzji, ponieważ chciała wrócić do Londynu. Czy możesz w to uwierzyć? Po tym jak powiedziała mi, że chce wyjechać z Londynu, po sześciu miesiącach w Barcelonie zdecydowała, że chce wrócić.

Emmanuel Petit jest znany przede wszystkim z gry w AS Monaco i Arsenalu. Przygody z FC Barceloną nie może wspominać zbyt dobrze, w końcu spędził w niej jedynie sezon 2000/01, rozgrywając łącznie 38 meczów i strzelając 1 gola. Oprócz złotego krążka za triumf w Ligue 1 czy Premier League, 50-latek może pochwalić się zdobyciem Mistrzostwa Świata w 1998 roku i Mistrzostwem Europy w 2000 roku.

Źródło: caughtoffside.com


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *