eME: Mecz Serbia – Albania przerwany!

Mecz 3. kolejki eliminacji do mistrzostw europy pomiędzy Serbią, a Albanią został przerwany w 41. minucie spotkania ze względu na niespokojną sytuację na trybunach. Na stadionie Partizana w Belgradzie doszło do niecodziennych wydarzeń. Na murawę boiska zostały wrzucone środki pirotechniczne, a nad samym stadioniem przeleciał dron z flagą Albanii.

Z powodu konfliktu panującego pomiędzy tymi państwami UEFA uznała ten mecz za pojedynek wysokiego ryzyka. Głównym powodem sporu obu krajów jest Kosowo.

Martin Atkinson decyzję o wstrzymaniu gry podjął tuż przed końcem pierwszej połowy meczu, po tym jak w stronę jednego z piłkarzy Albanii, który wykonywał rzut rożny poleciały petardy.

Kilka minut później nad stadionem pojawił się dron z ogromną flagą Albanii, gdy ten jednak się zniżył piłkarz gospodarzy, Stefan Mitrović zerwał flagę. W kilka chwil na boisku rozpętała się wielka bijatyka w wyniku której postanowiono ostatecznie przerwać to spotkanie.

Najprawdopodobniej Serbia zostanie ukarana walkowerem 0:3, a do chwili przerwania meczu na tablicy widnial remis 0:0.