Eliminacje MŚ 2018: Sensacja w Astanie. Polska remisuje z Kazachstanem!

Kamil Chmielewski (Piłkarski Świat)

Ćwierćfinaliści EURO, którzy odpadli z późniejszymi mistrzami kontynentu, remisują z 96. ekipą w rankingu FIFA. Polacy nie zaczynają eliminacji zbyt dobrze. Tylko jeden punkt może być rozpatrywany w kategorii wielkiego rozczarowania i porażki.

Spotkanie z Kazachstanem, miało być trudne, jednak nikt nie brał pod uwagę straty punktów, przez naszych reprezentantów. Początek meczu również nie wskazywał na to, jak sprawy potoczyły się w dalszej części meczu. Pierwszą bramkę bardzo szybko strzelił Bartosz Kapustka, po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego. Wydawało się, że wszystko będziemy mieli pod kontrolą. 35′ minuta, rzut karny wykorzystuje pewnie, nasz kapitan, Robert Lewandowski. Do przerwy Kazachstan 0:2 Polska. Gospodarze mieli kilka sytuacji, przez pierwsze 45 minut, jednak brakowało im skuteczności. Celownik poprawili po zmianie stron. Szósta minuta drugiej połowy i gol kontaktowy dla Kazachów. Khizhnichenko pokonał Fabiańskiego, niestety, nie był to jednorazowy wyskok. Już w 58′ minucie, ten sam zawodnik wyrównał i wszystko wskazywało na to, że w Astanie dojdzie do sensacji. Adam Nawałka nie wykonywał zmian, czasu było coraz mniej i musieliśmy rzucić wszystko na jedną kartę, żeby wywalczyć komplet punktów na trudnym terenie. Każdy kolejny strzał, który był broniony przez bramkarza gospodarzy, był nagradzany wielką owacją od kibiców. Nie udało się strzelić bramki w ostatnich sekundach. Trzeba było więc, niestety, pogodzić się z remisem. Sensacyjnym podziałem punktów.

Polska: Fabiański – Rybus, Salamon, Glik, Piszczek – Kapustka (83′ Linetty), Zieliński, Krychowiak, Błaszczykowski – Milik, Lewandowski
Kazachstan: Pokatilov – Beysebekov, Akhmetov (61′ Abdulin), Maily, Kislicin, Shomko – Muzhikov, Baizhanov (69′ Nurgaliyev), Kuat – Islamkhan, Khizhnichenko

Kazachstan 2:2 (0:2) Polska

Khizhnichenko 51′, 58′ ; Kapustka 9′, Lewandowski 35′

1 thought on “Eliminacje MŚ 2018: Sensacja w Astanie. Polska remisuje z Kazachstanem!

1. oj bo co ten milik takie sety Teodorczyk powinien wejsc byłoby więcej pożytku z tego.. dobrze , że ten remis może się ogarną troche