Eliminacje LKE: Śląsk gra dalej, Pogoń przegrywa i odpada

Za nami wszystkie mecze polskich klubów w eliminacjach UEFA Conference League. W dwóch wieczornych spotkaniach swoje starcia rozegrali Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin. Wrocławianie zremisowali 3:3 z Araratem i awansowali dalej, bo w pierwszym meczu wygrali 4:2. Z europejskimi pucharami pożegnali się Portowcy, którzy ulegli NK Osijek 0:1.

Śląsk kapitalnie rozpoczął mecz, bo już w 2. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Róberta Picha. Wrocławianie chyba zbytnio się rozluźnili, bo pod koniec pierwszej połowy nieoczekiwanie stracili dwie bramki i to goście z Armenii schodzili do szatni z prowadzeniem.

Od początku drugiej części podopieczni Jacka Magiery rzucili się do ataku, aby niepotrzebnie nie narobić sobie problemów. No i taka gra się opłaciła, bo w 58. minucie debiutanckiego gola dla gospodarzy strzelił Szymon Lewkot. Po raz kolejny kapitalny mecz rozgrywał Pich, bo chwilę później po raz drugi wpisał się na listę strzelców i dał prowadzenie wrocławianom. Gdy wydawało się, że podopieczni Jacka Magiery już nie wypuszczą tego prowadzenia, to w końcówce spotkania Ararat wyrównał za sprawą Donimaniego Yakuba Silue. Najważniejsze jest jednak to, że klub z Wrocławia awansował do III rundy eliminacji UEFA Conference League i już za tydzień zagra pierwszy mecz z Hapoelem Beer Szewa.

Śląsk Wrocław – FC Ararat 3:3 (1:2)

Róbert Pich 2′, 65′, Szymon Lewkot 58′ – Mory Kone 40, 42′, Donimani Yakuba Silue 89′

Pogoń długo walczyła jak równy z równym w meczu z NK Osijek, ale w końcówce pierwszej połowy zupełnie niepilnowany był László Kleinheisler, który plasowanym uderzeniem pokonał Dante Stipice i dał prowadzenie Osijekowi. Chorwaci utrzymali  jednobramkowy wynik do przerwy.

Pogoń w drugiej połowie prowadziła grę i starała się wyrównać. Ostatecznie jednak się to nie udało i Portowcy pożegnali się z europejskimi pucharami.

NK Osijek – Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)