Eliminacje LKE: Pewna wygrana Śląska, Wrocławianie w II rundzie

Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław wygrał 2:0 z Paide Linnameeskond w rewanżowym meczu I rundy eliminacji UEFA Conference League. W II rundzie podopieczni Jacka Magiery zmierzą się z ormiańskim Araratem.

Podopieczni Jacka Magiery wygrali pierwsze spotkanie w Estonii 2:1 i dziś mieli tylko przypieczętować awans do drugiej rundy eliminacji UEFA Conference League. Nikt jednak nie miał zamiaru lekceważyć Paide, bo mogłoby się to źle skończyć.

Na pierwszą groźną okazję musieliśmy poczekać do 13. minuty. Wtedy to Waldemar Sobota wycofał piłkę do Rafała Makowskiego, ten bez wahania strzelił zza pola karnego, ale Mihkel Aksalu pewnie interweniował. Chwilę później swoją sytuację miał Erix Expósito. Hiszpan dostał podanie od jednego z partnerów, wyszedł sam na sam z bramkarzem Paide, lecz ten go zatrzymał kapitalną interwencją. Z każdym momentem podopieczni Jacka Magiery mieli coraz większą przewagę i w końcu udało im się przełamać defensywę gości. Expósito wziął na plecy jednego z rywali, do piłki dopadł Patryk Janasik i płaskim uderzeniem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Do szatni Wrocławianie schodzili z minimalnym prowadzeniem.

Dosyć nieoczekiwanie Paide w drugiej połowie też postawiło na bronienie, było to o tyle dziwne, że to oni musieli gonić wynik. Śląsk grał nadal swoje i dążył do strzelenia drugiego gola. Uczynić to mógł Víctor García, który strzelał z rzutu wolnego jednak tylko trafił w słupek. W 65. minucie już nic nie zabrało Hiszpanowi bramki. W szesnastkę dośrodkował Waldemar Sobota, tam znalazł się właśnie García i kolanem pokonał Aksalu. W doliczonym czasie gry jeszcze jeden cios mógł zadać Fabian Piasecki, ale jego dwa uderzenia zostały zablokowane i ostatecznie podopieczni Jacka Magiery wygrali dwiema bramkami i zameldowali się w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji.

Wrocławianie dzisiejszy mecz zagrali zdecydowanie pewniej niż ten przed tygodniem w Estonii. Dziś wszyscy zawodnicy grali bardzo pewnie. Szczególnie trzeba pochwalić defensywę, która dziś wyglądała bardzo dobrze, a ofensywa również zrobiła swoje.