Eliminacje Euro 2024: Polska remisuje z Mołdawią

U19

PZPN

Polska zremisowała z Mołdawią 1:1 (0:1) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy, który odbył się w Warszawie. Bramkę dla gości zdobył Ion Nicolaescu, a wyrównał w drugiej połowie Karol Świderski.

Była 26. minuta niedzielnego spotkania Polska – Mołdawia, kiedy kibice na stadionie PGE Narodowym oraz przed telewizorami przeżyli szok. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Vadima Raty na szóstym metrze nogę dostawił Ion Nicolaescu i zdobył gola. Bramkarz Wojciech Szczęsny nawet nie drgnął, na trybunach zrobiło się przeraźliwie cicho. W tym momencie Polacy spadli bowiem na czwarte miejsce w tabeli.

Od początku drugiej części Probierz dał szansę Sliszowi, który zmienił Patryka Dziczka.

Gospodarze rozpoczęli drugą część z dużym animuszem. Zepchnęli rywali do głębokiej defensywy i na efekt nie trzeba było długo czekać. W 53. minucie wyrównującą bramkę po efektownym zwodzie zdobył Karol Świderski.

Do końca wynik już nie uległ zmianie, a piłkarzy Probierza pożegnały gwizdy. W dwóch spotkaniach z losowaną z piątego koszyka Mołdawią w eliminacjach Euro 2024 reprezentacja Polski (do 20 września prowadzona przez Santosa) zdobyła tylko jeden punkt.

Polska – Mołdawia 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Ion Nicolaescu (26.), 1:1 Karol Świderski (53.).

Żółte kartki: Polska – Przemysław Frankowski; Mołdawia – Oleg Reabciuk, Maxim Cojocaru, Virgiliu Postolachi, Denis Marandici, Sergiu Platica, Dorian Railean.

Sędzia: Sędzia: Artur Dias (Portugalia).

Widzów: 51 672.

Polska: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora (84. Kamil Grosicki), Patryk Peda, Jakub Kiwior – Paweł Wszołek (71. Jakub Kamiński), Sebastian Szymański (71. Filip Marchwiński), Piotr Zieliński, Patryk Dziczek (46. Bartosz Slisz), Przemysław Frankowski – Arkadiusz Milik (71. Adam Buksa), Karol Świderski.

Mołdawia: Dorian Railean – Ioan-Calin Revenco (70. Sergiu Platica), Artur Craciun, Vladislav Baboglo, Denis Marandici, Oleg Reabciuk – Virgiliu Postolachi, Nichita Motpan (70. Mihail Platica), Vadim Rata (79. Serafim Cojocari), Maxim Cojocaru (60. Vitalie Damascan) – Ion Nicolaescu (79. Victor Bogaciuc).