El. MŚ: Znamy skład Polaków z Andorą

Polska, radość reprezentacji Polski po strzelonej bramce / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski po remisie z Węgrami (3:3) w Budapeszcie, w niedzielę podejmie na stadionie Legii kadrę Andory (godz. 20:45). Paulo Sousa postanowił nieco przemeblować wyjściowy skład, w porównaniu do tego, który desygnował w miniony czwartek.

Spacerek – takie miano często przypisuje się meczom, gdzie rywali dzieli przepaść. Nasi rywale w rankingu FIFA są bowiem na 151. miejscu i nie ma miejsca w tym momencie na żadne potknięcia. Wiele pytań odnosi się do taktyki zastosowanej przez Portugalczyka, który ma autorski pomysł, ale gorzej z wykorzystaniem na boisku. Sousa stwierdził, że Polacy powinni być dumni z występu z Węgrami, gdyż zawodnicy mieli wspaniałą mentalność, że udało im się dwukrotnie odwrócić wynik.

“Odnaleźć się w ruchu lewostronnym”

– Nie jestem zawiedziony. Mamy świadomość i podświadomość, co dosyć istotne w konieczności zrozumienia procesu. Uczymy się czegoś nowego, ale piłkarze mają swoją rutynę i to coś nowego potrzebuje czasu. Nie może się to zdarzyć raz, ale wiele razy, by oni to przyswoili. To zajmuje znacznie więcej czasu. Na przykład jadąc do Wielkiej Brytanii będziecie musieli odnaleźć się w ruchu lewostronnym, a przyzwyczajenie do tego również trochę zajmie. Na wszystko potrzeba czasu. Jeśli w wyniku błędu zawodnika straciliśmy bramkę lub punkt, to muszę z nim skonfrontować i przeanalizować tę sytuację – mówi selekcjoner w trakcie sobotniej konferencji prasowej (za “laczynaspilka.pl”).

28.03.2021, 2. kolejka el. mistrzostw świata 2022, Stadion Wojska Polskiego w Warszawie,

Polska – Andora -:- (-:-), godz. 20:45

Polska: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Kamil Piątkowski, Maciej Rybus – Kamil Jóźwiak, Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński – Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek

Andora: – Iker – Moises San Nicolas, Christian Garcia, Emili Garcia, Albert Alavedra – Marc Pujol, Marc Rebes, Marc Vales, Marc Garcia, Aaron Sánchez, Cristian Martinez

Sędzia: Erik Lambrechts (Belgia)


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *