El. ME U-19: Zwycięstwo “Biało-czerwonych”

Reprezentacja Polski do lat 19 rozpoczęła eliminacje Mistrzostw Europy od zwycięstwa. Podopieczni Rafała Janasa pokonali w Tucholi Mołdawię 4:1.

Przewaga młodych Polaków nie podlegała dyskusji. Prowadzenie objęli już w 6. minucie meczu, kiedy to piłkę do siatki skierował pomocnik Legii Warszawa – Grzegorz Tomasiewicz.
Krótko przed przerwą “Biało-czerwoni” podwyższyli prowadzenie. W 42. minucie bramkę na 2:0 zdobył Bartosz Kapustka, na co dzień reprezentujący barwy Cracovii.

Drugą odsłonę meczu nasi piłkarze rozpoczęli równie efektownie jak pierwszą. W 49. minucie spotkania na tablicy widniał już wynik 3:0. Tym razem Mołdawianie sami strzelili sobie gola. Pechowym strzelcem okazał się Dorin Popovici.
Mimo wysokiego prowadzenia Polacy nie zwalniali tempa. W 80. minucie przewinienia w polu karnym dopuścił się Valerii Macritchii, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Tomasiewicz, zdobywając tym samym swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu.
Reprezentanci Mołdawii odpowiedzieli honorowym trafieniem. W 86. minucie Bartłomieja Drągowskiego pokonał rezerwowy Alexandru Bejan. Polska – Mołdawia 4:1.

W drugim meczu tej grupy Holandia rozgromiła Andorę 7:0. Kolejny mecz Polacy zagrają w sobotę, 11 października w Inowrocławiu przeciwko Andorze. Do drugiej fazy eliminacji awansują dwie drużyny.

Polska – Mołdawia 4:1 (2:0)
Gol 1:0 – 6′ – Grzegorz Tomasiewicz
Gol 2:0 – 42′ – Bartosz Kapustka
Gol 3:0 – 49′ – Dorin Popovici (sam.)
Gol 4:0 – 81′ – Grzegorz Tomasiewicz (k.)
Gol 4:1 – 86′ – Alexandru Bejan