W meczu 1. kolejki grupy E eliminacji do Mistrzostw Europy Szwajcaria uległa w Bazylei Anglii 0:2. Obie bramki dla drużyny “Synów Albionu” zdobył Danny Welbeck.

Po bezbarwnej pierwszej połowie meczu, w drugiej odsłonie spotkanie znacznie się ożywiło. Wynik otworzył w 59. minucie Danny Welbeck, który wykończył błyskawiczną kontrę Anglików po stracie piłki w środku pola przez Gokhana Inlera. Szwajcarzy byli blisko wyrównania za sprawą Josipa Drmicia, jednak zmierzającą po jego strzale do bramki piłkę wybił wślizgiem Gary Cahill. W końcówce meczu Anglicy opanowali sytuację na boisku i w doliczonym czasie gry zadali decydujący cios. Podanie Ricky’ego Lamberta wykorzystał Welbeck, po raz drugi wpisując się na listę strzelców. Anglicy zasłużenie zwyciężyli i wywieźli z Bazylei 3 punkty.

Szwajcaria – Anglia 0:2 (0:0)
Gol 59′ 0:1 Welbeck
Gol 90+4′ 0:2 Welbeck

Sklad skład Składy:

Szwajcaria: Sommer – Lichtsteiner, Djourou, von Bergen, Rodriguez – Inler, Behrami, Xhaka (75, Dzemaili) – Shaquiri, Mehmedi (64, Drmić), Seferović. Trener: Petković.

Anglia: Hart – Stones, Jones (77, Jagielka), Cahill, Baines – Delph, Henderson, Wilshere (73, Milner), Sterling – Rooney (90, Lambert), Welbeck. Trener: Hodgson.