EL.LKE: Mecz, którego nikt nie chciał wygrać, Pogoń remisuje z Osijekiem

źródło: twitter.com/_Ekstraklasa_

W meczu II rundy eliminacji UEFA Conference League Pogoń Szczecin zremisowała z NK Osijekiem 0:0. Rewanż za tydzień w Chorwacji.

Pucharowy czwartek kończył mecz Pogonią z Osijekiem. Dla Portowców europejskie puchary są nagrodą za świetny poprzedni sezon, ale nie ma co się oszukiwać, że chorwacka drużyna jest zdecydowanie bardziej doświadczona w europejskich pucharach i to ona była dziś faworytem.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 7. minucie. Kacper Kozłowski świetnie podał do Luki Zahoviča, ten odegrał do Sebastiana Kowalczyka, ale pomocnik Pogoni strzelił nieczysto i bramkarz Osijeku spokojnie interweniował. Później już konkretnych akcji ofensywnych nie było. Gospodarze utrzymywali się przy piłce, a podopieczni Nenada Bjelicy się bronili. Sam mecz wyglądał tak jakby obu drużynom pasował remis, więc do przerwy bramek nie było.

Na początku drugiej połowy obraz gry zbytnio się nie zmienił, nadal Pogoń miała przewagę, a Osijek starał się grać kontrami. Po jednej z nich Rafał Kurzawa sfaulował Vedrana Jugovicia i goście mieli dogodną sytuację z rzutu wolnego. Damjan Bohar na szczęście Portowców strzelił wysoko nad bramką. Swoją okazję mieli również Portowcy, tak jak w 78. minucie Kowalczyk. Pomocnik dostał dobre podanie od Damiana Dąbrowskiego, popędził w szesnastkę, strzelił, ale Ivica Ivušić pewnie chwycił piłkę. No i w sumie to były jedyne groźne okazje w drugiej połowie, która również nie była zbyt emocjonalna i goli nie przyniosła.

Pogoń może czuć mały niedosyt, bo była minimalnie lepszą drużyną w tym meczu, ale bała się otworzyć, bo mogło się to źle skończyć. Osijek natomiast też nie chciał dziś za wszelką cenę wygrać, bo rewanż ma u siebie. Podopiecznych Kosty Runjaicia nie ma co jednak skreślać przed meczem w Chorwacji, ponieważ dziś było widać, że przepaści między tymi drużynami nie ma.

22.07.2021, II runda eliminacji UEFA Conference League, Stadion Miejski im. Floriana Krygiera

Pogoń Szczecin – NK Osijek 0:0

Pogoń: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulous, Benedikt Zech, Luis Mata – Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk (Kamil Drygas 81′), Kacper Kozłowski (Jean Carlos 68′), Alexander Gorgon, Rafał Kurzawa – Luka Zahovič (Piotr Parzyszek 81′)

Osijek: Ivica Ivušić – Danijel Lončar, Mile Škorić, Jewhen Czeberko, Mario Jurčevič – Vedran Jugović (Darko Nejašmić 70′), Mihael Žaper, László Kleinheisler (Marin Pilj 58′) – Mato Miloš (Šime Gržan 82′), Damjan Bohar (Amer Hiros 70′), Ramón Miérez (Antonio Mance 82′)

Żółte kartki: Rafał Kurzawa – Amer Hiros

Sędzia: Horațiu Feșnic