Legia Warszawa, Blaz Kramer
Udostępnij:

El. LKE: Legia z zaliczką po pierwszym meczu (WIDEO)

Legia Warszawa pojedzie z dwubramkową zaliczką do Kosowa! "Wojskowi" pokonali Dritę 2:0 w pierwszym meczu decydującej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Gospodarze grali z przewagą już od 30. minuty, a bramki zdobyli Kramer i Marc Gual.

Do przerwy przewaga, ale bez konkretów

Legia od 30. minuty grała w przewadze jednego zawodnika. Alfarela otrzymał prostopadłe podanie i został powalony przez Gomde. Początkowo sędzia pokazał tylko żółtą kartkę, ale po analizie VAR wyrzucił zawodnika Drity z boiska. Podopieczni Feio zagrażali po dośrodkowaniach. Główkowali Augustyniak i Kramer, ale poradził sobie z tymi próbami bramkarz. Goście odpowiedzieli sporym zamieszaniem po stałym fragmencie gry. Barcia wślizgiem zablokował groźnie zapowiadające się uderzenie. Do przerwy Legia nie zdołała wyjść na prowadzenie.

Dwubramkowa zaliczka na koncie Legii

Legia męczyła gości z Kosowa i dopięła swego w 56. minucie. Wszołek dośrodkował w biegu w pole karne, gdzie Kramer uciekł obrońcom i w swoim stylu głową umieścił piłkę w siatce. Słoweniec z kolejną ważną bramką dla Legii w ostatnich tygodniach.

Goncalo Feio zdecydował się na zmiany i to zmiennicy dali gospodarzom drugą bramkę. Świetnie wprowadzał piłkę Barcia, zagrał do Morishity a Japończyk wycofał do Marca Guala, który z pierwszej piłki po rykoszecie od obrońcy podwyższył wynik spotkania w 83. minucie. Chwilę później Kapustka trafił tylko w poprzeczkę.

Legia pokonała Dritę 2:0 i za tydzień jedzie do Kosowa przypieczętować awans do Ligi Konferencji Europy.