Legia Warszawa Marc Gual
Udostępnij:

El. LKE: Legia wykonała zadanie (WIDEO)

Legia Warszawa pokonała Caernarfon Town aż 5:0 i praktycznie już w pierwszym meczu zamknęła sprawę awansu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Podopieczni Goncalo Feio otworzyli wynik spotkania w 23. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zgrywa głową Kapuadi i z najbliższej odległości Marc Gual wciska piłkę do bramki, mimo interwencji bramkarza i obrońcy. Legia pozwalała rywalom na pojedyncze wypady, kończyły się one jednak niecelnymi strzałami klubu z Walii. Przed przerwą "Wojskowi" podwyższyli na 2:0. Chciał dośrodkować Morishita, bramkarz złapał futbolówkę, po czym wypuścił ją z rąk i piłka przekroczyła linię bramki, a sędzia musiał uznać gola dla Legii.

Legioniści ciekawszy futbol pokazali na początku drugiej połowy. Akcja trójki Luquinhas, Kramer, Marc Gual i Hiszpan nie myli się w dogodnej sytuacji zdobywając swoją drugą bramkę. W 53. minucie Legia prowadziła już 4:0 a Marc Gual miał już na koncie hat-tricka. Tym razem akcja lewą stroną i Morishita obsłużył napastnika gospodarzy.

Miał również szansę na swoją bramkę Blaż Kramer. Faulowany w polu karnym był Gual i oddał rzut karny swojemu koledze. Kramer jednak nie trafił w bramkę z 11-metrów. Słoweniec "odkupił" swoje winy w 71. minucie, gdy świetnie obrócił się z piłką, uciekł przeciwnikom i uderzył nie do obrony zdobywając piątą bramkę dla Legii. Jeszcze w doliczonym czasie z dystansu idealnie przymierzył Claude Goncalves i ustalił wynik meczu.

Legia wygrała pewnie 6:0 i rewanż w Walii będzie już tylko formalnością. Odbędzie się on za tydzień 1 sierpnia o 19:00.

25.07.2024 r., II runda el. LKE, Stadion Wojska Polskiego w Warszawie

Legia Warszawa - Caernarfon 6:0 (2:0)
Marc Gual 23', 48', 53', Morishita 44', Kramer 71', Goncalves 90+2'

Legia: Tobiasz - Augustyniak, Jędrzejczyk, Kapuadi - Wszołek (64. Chodyna), Gonçalves, Kapustka (64. Strzałek), Luquinhas (56. Szczepaniak), 25. Ryōya Morishita - 28. Marc Gual (72. Majchrzak), 9. Blaž Kramer (72. Pekhart).

Caernarfon: McMullan - Owen, Sears (55. Faux), John, Mooney, Jones - Thomas (54. Davies), Paulo Mendes (79. Downey), Gosset, Lloyd (78. Marc Williams) - Clarke (68. Hill).

Kartki: Mendes, Mooney

Sędziował: Juri Frischer (Estonia)