El. LKE: Doskonały występ Rakowa, Lechia na remis

LKE

Liga Konferencji Europy

W II rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy wystąpiły cztery polskie zespoły.

W meczu z FC Astana z fantastycznej strony pokazał się Raków Częstochowa. Ekipa Marka Papszuna rozbiła estońskiego rywala aż 5:0. Bramki dla Częstochowian zdobyli Ivi Lopez, Mateusz Wdowiak, Vladislavs Gutkovskis, Władysław Koczerhin oraz Fran Tudor. W zaistniałej sytuacji tylko kataklizm mógłby pozbawić wicemistrza Polski awansu do kolejnej rundy.

Nieco słabiej poradziła sobie natomiast Lechia Gdańsk. Drużyna z Trójmiasta zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Rapidem Wiedeń, choć trzeba oddać, iż austriacka strona była zdecydowanym faworytem tego starcia. Sprawa ostatecznego triumfu w dwumeczu rozstrzygnie się więc na Polsat Plus Arena.

Swoje spotkania rozegrały dziś także Lech Poznań oraz Pogoń Szczecin. Poznaniacy rozbili aż 5:0 Dinamo Batumi, Pogoń natomiast w ostatnich minutach wydarła zwycięstwo Brondby, doprowadzając do remisu w 84. minucie i ostatecznie remisując z Duńczykami 1:1.