El. Ligi Mistrzów: Zabójcza końcówka w Eindhoven. Cały mecz Kądziora

Mimo że eliminacje do rozgrywek Ligi Mistrzów dopiero wejdą w decydującą fazę to już dziś kibice byli świadkami ogromnych emocji. Prawdziwie piekielna końcówka miała miejsce w Eindhoven, a w Gruzji Damian Kądzior wraz z kolegami zrobił krok w kierunku trzeciej rundy eliminacji.

W dwóch pierwszych meczach tego wieczoru Viktoria Pilzno podejmowała Olympiakos Pireus, a Saburtalo Tibilisi grało u siebie z Dinamem Zagrzeb. Spotkanie Czechów z Grekami nie przyniosło bramek pomimo przewagi gospodarzy. W meczu rozgrywanym w Gruzji Damian Kądzior wraz kolegami długo męczyli się próbując sforsować defensywę rywali. Dopiero w 67. minucie po dośrodkowaniu Hajrovicia do piłki dopadł Orsic i wpakował ją do siatki. Dziesięć minut później z karnego podwyższył Petković i przed rewanżem Chorwaci są w bardzo dobrej sytuacji. Optymistycznie wygląda również sytuacja Kądziora, który od początku sezonu jest podstawowym zawodnikiem w układance Nenada Bielicy.

Z nieba do piekła

Hitem wieczoru było stracie PSV Eindhoven z FC Basel. W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy przeważali nad rywalami i pod koniec pierwszego kwadransa wyszli na prowadzenie. Piłka po zamieszaniu w środku pola trafiła do Malena, ten zagrał prostopadle do Brumy i skrzydłowy PSV nie dał bramkarzowi żadnych szans. To rozjuszyło Szwajcarów, którzy starali się przejąć inicjatywę i tuż przed przerwą wyrównali wynik spotkania. Lewym skrzydłem popędził Ajeti, wygrał pojedynek z obrońcą i mocnym strzałem pokonał golkipera PSV.

Po przerwie to gospodarze dominowali na boisku, ale to Basel strzeliło gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę niekrytego Alderete, który umieścił ją w siatce. Wydawało się, że to goście wyjadą z Holandii z bardzo dobrym wynikiem, ale w końcówce stało się coś niesamowitego. Najpierw w 90. minucie Bergwijn dograł piłkę na nos Lammersowi, a ten z bliskiej odległości pokonał Omlina, a pod koniec doliczonego czasu gry Malen wprawił kibiców w stan euforii. Po nieudanej wrzutce w pole karne młody napastnik zachował chłodną głowę i strzałem piętą dał PSV zwycięstwo.

W ostatnich dwóch meczach The New Saints ulegli FC Kopenhadze 0:2 po nijakim meczu, a Czarnogórska Sutjeska przegrała z Apoelem 0:1 i na dodatek nie wykorzystała rzutu karnego w końcówce spotkania.