El. Ligi Mistrzów: Raków Częstochowa ze skromną zaliczką przed rewanżem, mistrz Polski pokonał Aris Limassol

Piłkarze Rakowa Częstochowa ograli Aris Limassol (2:1) w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Bramki zdobyli Wladyslaw Koczerchin oraz Fabian Piasecki.

Medaliki po przebrnięciu do tej rundy, zapewnili sobie minimum fazę grupową Ligi Konferencji Europy. Mistrzowie Polski mierzą wyżej. Aris pokazał się z dobrej strony w dwumeczu z BATE Borysów (11:5). Cypryjczycy mieli wczoraj olbrzymie kłopoty z dotarciem do Polski i przylecieli ok. godziny 21:00 i nie mogli przeprowadzić treningu.

Kontuzji ponadto doznał John Yeboah. Przeszedł badania medyczne, które wykazały skręcenie stawu skokowego. – Wiemy, że gramy z dobrą drużyną, mistrzem Cypru i wierzę, że wraz z naszymi kibicami stworzymy jutro fantastyczne widowisko, które zakończy się naszym zwycięstwem – mówił Dawid Szwarga. Co ciekawe, drużynę z Cypru prowadzi Aleksiej Szpilewski, który był typowany na następcę Marka Papszuna przy Jasnej Górze.

W siódmej minucie na prawym skrzydle przedarł się Fran Tudor i podał wzdłuż bramki do Wladyslawa Koczerchina, który doskonale wykończył akcję częstochowian. W 20. minucie groźniejszą okazję stworzyli goście, a dośrodkowanie Shavy’ego Babicki, nożycami Leo Bengtsson starał się znaleźć drogę do siatki. Chwilę po przerwie Raków mocniej nacisnął na Aris, ale Cypryjczycy wybronili się przed naporem. W 61. minucie sędzia wskazał na rzut karny po faulu Steeve’a Yago na Marcinie Cebuli. Fabian Piasecki podwyższył zdecydowanie wynik z jedenastki na 2:0. W 89. minucie Mihlali Mayambela ładnym strzałem pokonał Vladana Kovacevicia i w nieco lepszym nastroju wyjadą z z Częstochowy. Rewanż za tydzień na Cyprze (godz. 19:00).