El. Ligi Mistrzów: Mistrz Azerbejdżanu wyeliminował Lecha Poznań, fatalna postawa bramkarza Kolejorza

pilkarskiswiat.com

Piłkarze Lecha Poznań odpadli w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów po gorzkiej porażce z Karabachem Agdam (1:5) w Baku.

Mistrzowie Polski do Azerbejdżanu pojechali z cenną zaliczką, jaką osiągnęli po zwycięstwie przy Bułgarskiej (1:0) po golu niezawodnego Mikaela Ishaka. W samolot do Baku nie wsiedli Adriel Ba Loua, Afonso Sousa oraz Dani Ramirez, którzy doznali urazów z Rakowem Częstochowa (0:2) w ostatnią sobotę.

W historii polskie kluby nie mogą przejść Karabachu, który kolejno z pucharów wyrzucał – Wisłę Kraków, Piasta Gliwice oraz Legię. Nowy rozdział chcieli napisać piłkarze z Poznania, co pokazali już tydzień temu, że nie można było ich skazywać na pożarcie w gorącej stolicy Azerbejdżanu.

Już po kilkudziesięciu sekundach futbolówkę przejęli lechici. Joel Amaral prostopadłym podaniem wypatrzył Kristoffera Velde i huknął pod poprzeczkę i mistrzowie Polski znaleźli się znakomity położeniu. W 14. minucie wyrównał Kady, któremu obrońcy pozostawili zbyt dużo wolnego miejsce i fenomenalnie umieścił piłkę tuż przy słupku, a interweniujący Artur Rudko był bezradny. W końcówce pierwszej połowy Artur Rudko wypuścił piłkę z rąk, która dotarła wprost pod nogi Filipa Ozobicia.

W 56. minucie gospodarze poszli jeszcze za ciosem. Po rzucie wolnym, golkiper Lecha obił futbolówkę przed siebie i Kevin Medina podwyższył wynik, który premiował do kolejnej rundy el. Ligi Mistrzów Azerów. Na usprawiedliwienie Ukraińca trzeba zauważyć, że gol padł ze spalonego. W 74. minucie z łatwością przedarł się przez blok obronny Kady i ustrzelił dublet, który tym samym zamykał drzwi do Ligi Mistrzów mistrzom Polski. Wynik meczu ustalił Abbas Huseynow i wystarczy puścić zasłonę milczenia przy druzgocącym (1:5). Zatem pozostają teraz nadzieje na awans do Ligi Konferencji Europy, gdzie w następnej fazie Kolejorz zmierzy się z przegranym z pary Slovan Bratysława – Dinamo Batumi.