El. Ligi Konferencji Europy: Szalony wieczór w Wiedniu, Legia Warszawa wyrwała awans rzutem na taśmę

Legia Warszawa Marc Gual

W niebywałych okolicznościach, Legia Warszawa awansowała do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy po pokonaniu Austrii Wiedeń (5:3)

Legioniści doznali porażki z Austriakami (1:2) przy Łazienkowskiej. Indywidualne błędy w głównej mierze przyczyniły się do negatywnego rezultatu. – Wierzę w to, że odwrócimy losy dwumeczu i będziemy cieszyć się z awansu. Oczywiście, po zwycięstwie w Warszawie na papierze Austria Wiedeń jest faworytem. Za nami jednak dopiero pierwsza połowa dwumeczu – podkreślał Kosta Runjaić.

Nie zmienimy stylu gry. Wierzę w styl, który doskonalimy od ponad roku. Jeśli zagramy solidnie, zgodnie z naszą wizją i bez tylu błędów, które popełniliśmy w Warszawie, wynik będzie inny – zaznaczył.

Gospodarze wyszli odważnie na legionistów. Ci jednak przetrwali trudniejsze momenty i w 22. minucie Marc Gual zaatakował z lewej strony, lecz piłka minęła obok bramki. W 39. minucie Gual odegrał krótko piłkę do Juergena Elitima, który fantastycznie huknął i wyprowadził Legię na prowadzenie. W pierwszej odsłonie rezultat w Wiedniu podwyższył Marc Gual, który wykorzystał centrę od Bartosza Slisza. W 58. minucie wspaniale rozegrali akcję goście, a Tomasowi Pehartowi nie wypadało nie trafić do siatki i Czech zbliżył warszawian do IV rundy el. LKE. W 68. minucie Andreas Gruber wpakował futbolówkę do siatki wewnętrzną częścią buta  i zmniejszył rozmiary porażki. W ostatnim kwadransie Austriacy zepchnęli Wojskowych do głębokiej defensywy i w 83. minucie Andreas Gruber  odrobił straty w dwumeczu. Nadzieje legionistów przywrócił jeszcze Maciej Rosołek w 86. minucie. W szóstej minucie dodatkowego czasu gry Reinhold Rantfl trafił na 3:4. Szaleństwo się nie skończyło, bowiem w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry, Ernest Muci mądrze zachował się w polu karnym i zapewnił awans do IV rundy el. LKE.