El. Ligi Konferencji Europy: Legia Warszawa z remisem w Kazachstanie

W pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, Legia Warszawa zremisowała z Ordabasy Szymkent (2:2).

– Ordabasy są liderem ligi, to bardzo mocna drużyna i kandydat do zdobycia tytułu mistrzowskiego. To niebezpieczna drużyna, na którą będziemy musieli uważać. Grają w domu, będą mieli wsparcie trybun, będzie gorąca atmosfera – mówił z szacunkiem do rywala, Kosta Runjaić.

Legioniści rozpoczęli sezon od triumfu w Superpucharze Polski. W PKO Ekstraklasie rozbili ŁKS Łódź (3:0) przy Łazienkowskiej. Piłkarzy Legii przywitały upały w Kazachstanie. Temperatura w trakcie spotkania sięgała nawet 40 stopni Celsjusza. – – Tak jest tu całkiem gorąco, ale tak jak mówił Yuri Ribeiro byliśmy na to przygotowani. Pogoda jest taka sama dla obu zespołów i jestem przekonany, że sobie z tym poradzimy – przekonywał szkoleniowiec.

Na pierwszą groźniejszą próbę Wojskowych czekaliśmy do ósmej minuty. Patryk Kund dopadł do piłki, ale jego uderzenie odbił bramkarz. W 13. minucie Radovan Pankov dał się ograć Usevaldowi Sadovskiemu, a ten sprytnie przelobował Kacpra Tobiasza. Legia nie potrafiła odpowiedzieć w pierwszej części i biła głową w mur. W 48. minucie drogiego gola Polacy stracili po rzucie rożnym, a autorem trafienia został Senegalczyk Pepe Mbodj. W 55. minucie gospodarze powinni już prowadzić z wicemistrzem Polski 3:0, ale Isłamchan przerzucił nad poprzeczkę. W 63. minucie lewą stroną pobiegł Makana Baku, który podał do Marca Guala, a ten do nieplanowego Tomasa Pekharta i Czech strzelił kontaktowego gola. Warszawianie uratowali remis w 86. minucie. Paweł Wszołek wyłożył piłkę do Blaza Kramera, który bez kłopotów wyrównał. Za tydzień rewanż przy Łazienkowskiej (godz. 21:00).

27.07.2023, II runda eliminacji Ligi Konferencji Europy, Stadion Kazhymukan Munaitpasov,

Ordabasy Szymkent – Legia Warszawa 2:2 (1:0)

Usevalad Sadovski 13′, Pape Mbodj 48′ – Tomas Pekhart 63′, Blaz Kramer 86′

Ordabasy: Szajzada – Mbodj (Matić 75′), Maliy, Erlanov – Auro, Tagybiergien, Makarenko, Sujumbajev (Astanov 88′) – Isłamchan (Narzildajev 73′), Sadowski (Tungyszbajev 46′), Umarow (Abdikholikov 73′)

Legia: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Jędrzejczyk – Wszołek, Slisz, Celhaka (Elitim 62′), Kun (Baku 62′) – Josue (Rosołek 82′), Pekhart (Kramer 82′), Gual (Muci 73′)

Żółte kartki: Mbodj, Erlanov, Narzildajev – Pankov, Jędrzejczyk

Sędzia: Helgi Mikael Jonasson (Islandia)