blank
Udostępnij:

El. LE: Jagiellonia odebrała kolejną lekcję futbolu (WIDEO)

Jagiellonia przegrała z Ajaxem 1:4 w pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy. To "Duma Podlasia" prowadziła w tym meczu po bramce Diegueza w 5. minucie. Później było już jednak tylko gorzej.

Mistrzowie Polski zaskoczyli gości w 5. minucie! Po rozegraniu rzutu rożnego piłkę do siatki dobił Dieguez. Ajax wyrównał już niespełna pięć minut później. Berghuis posłał prostopadłe zagranie z prawej strony do Akpoma, który dobrze przyjął piłkę i od razu uderzył pokonując Abramowicza po raz pierwszy tego dnia.

Ajax kontynuował swój napór i w 27. minucie objął prowadzenie. Dośrodkowanie spod końcowej linii boiska. Piłka przeszła jednak nad Abramowiczem i trafiła na głowę Godtsa, który z łatwością trafił do bramki.

Goście z Holandii nieco się cofnęli, ale czekali tylko na kolejne okazje po błędach piłkarzy Adriana Siemieńca, co udało się w 61. minucie. Strata w okolicy własnego pola karnego. Taylor przyjęciem wyłożył sobie piłkę na strzał, który został jeszcze odbity przez Abramowicza. Przy dobitce Akpoma bramkarz Jagiellonii już nie mógł nic poradzić. Ajax miał jeszcze w tym spotkaniu dwa rzuty karne. Pierwszego na bramkę zamienił Akpom kompletując hat-tricka. Przy drugim obronną ręką wyszedł Abramowicz, który zatrzymał strzał Hendersona i dał odrobinę radości kibicom Jagielloni.

Mistrzowie Polski potrzebują cudu w Amsterdamie, żeby awansować do fazy grupowej Ligi Europy. Białostoczanom pozostanie walka w Lidze Konferencji Europy.