Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy Utrechtem a Lechem Poznań bramki nie padły. Rewanżowe starcie za tydzień w Poznaniu.

Faworytem spotkania wydawali się być gospodarze. W pierwszych minutach czwarty zespół holenderskiej Eredivisie miał przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Wręcz przeciwnie, to Lech jako pierwszy zagroził bramce rywala. W 7. minucie strzał Macieja Makuszewskiego na raty obronił David Raagard Jensen.
Wraz z upływem czasu coraz większą inicjatywę osiągali poznaniacy. Gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy, ale Lech nie potrafił udokumentować swojej przewagi i nie stwarzał zbyt wielu okazji do strzelenia gola. W samej końcówce pierwszej połowy swój pierwszy celny strzał oddali natomiast Holendrzy. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Zakaria Labyad, ale Matus Putnocky zdołał odbić jego strzał. W efekcie, do przerwy w Utrechcie bramki nie padły.

Początek drugiej odsłony był w wykonaniu obu drużyn dość chaotyczny. W ich poczynaniach było dużo niedokładności. Na boisku mnożyły się faule, natomiast wciąż brakowało sytuacji bramkowych.
Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i teraz piłkarze “Kolejorza” z minuty na minutę się rozkręcali. Bardzo aktywny w szeregach poznaniaków był Makuszewski. W 68. minucie wywalczył on rzut rożny, po którym Lech był bliski objęcia prowadzenia. Strzał głową Nikoli Vujadinovicia obronił Jensen, a próbujący dobijać Christian Gytkjaer był na spalonym. Kilka minut później w jeszcze lepszej sytuacji znalazł się zmiennik Gytkjaera – Nicki Bille Nielsen. Duńczyk w dogodnej sytuacji uderzył jednak wprost w Jensena. W kolejnych minutach próbowali m.in. Maciej Gajos i ponownie Nielsen, ale wynik w dalszym ciągu się nie zmieniał.
W końcowych fragmentach meczu na boisku niewiele się już działo. Utrecht zremisował z Lechem Poznań 0:0 i kwestia awansu do kolejnej fazy rozgrywek pozostaje sprawą otwartą.

FC Utrecht – Lech Poznań 0:0