blank
Udostępnij:

El. EURO 2024: Gianluca Mancini i Matteo Politano opuścili zgrupowanie reprezentacji Włoch

Gianluca Mancini z Romy i Matteo Politano z SSC Napoli opuścili przedwcześnie zgrupowanie reprezentacji Włoch.

Azzurri zremisowali w sobotę z Macedonią Północną (1:1) w el. EURO 2024. Był to pierwszy mecz pod wodzą Luciano Spallettiego, który zastąpił Roberto Manciniego. Mancini w drugiej połowie nabawił się kontuzji uda i jest już w drodze do Rzymu.

Tymczasem Politano wrócił do Neapolu, by poznać diagnozę dotyczącą bólu w łydce. 30-letni pomocnik w przerwie został zmieniony przez Nicolę Zaniolo. Spalletti nie zdecydował się na powołanie następcy Manciniego, ale dowołał skrzydłowego Bolonii, Riccardo Orsoliniego na miejsce Politano.

26-letni Orsolini w zeszłym sezonie strzelił 11 goli w 32 meczach Serie A, nie reprezentuje swojego kraju od listopada 2020 roku, kiedy strzelił gola jako rezerwowy w towarzyskim zwycięstwie nad Estonią (4:0). Włochy zmierzą się we wtorek z Ukrainą na San Siro w ramach eliminacji EURO 2024.