W Sosnowcu odbędzie się konfrontacja dwóch najbardziej utytułowanych drużyn. Czarne podejmą Medyka. Ciekawie może być także we Wrocławiu, gdzie AZS zmierzy się z Zagłębiem. W innych spotkaniach także nie powinno zabraknąć emocji. 

 

Katowiczanki zagrają w tej kolejce z ostatnim Stilonem. Od 9 spotkań trwa czarna passa katowickiego zespołu. Przez kolejne 810 minut nie zdobyły gola, a ich bilans bramkowy wynosi 0:34. Ostatni raz udała im się ta sztuka 4 października, kiedy to pokonały Olimpię 3:1. Od tamtej pory tylko raz bezbramkowo zremisowały. W tej rundzie zostały rozgromione przez Czarne Sosnowiec (11:0), a także tydzień temu przez Górnika Łęczna (8:0). Ponadto przegrały z Medykiem, Piasecznem i Mitechem (3:0) oraz Zagłębiem (4:0). Gorzowianki mają 4 punkty straty do bezpiecznej 10 pozycji. Wiosną odniosły jedno zwycięstwo. Pokonały 3:1 drużynę z Piaseczna. W dwóch ostatnich kolejkach zdobyły po punkcie. Najpierw bezbramkowy remis przywiozły z Sosnowca, a u siebie podzieliły się punktami z Białą Podlaską. Pierwszy mecz obu zespołów zakończył się wygraną katowiczanek. Przyjezdne wygrały wówczas 1:2.

 

Bydgoską drużynę czeka ciężki pojedynek z Górniczkami. Gospodynie tego meczu nie zdobyły gola w tym roku. Podopieczne Mariusza Raczkowskiego nie wygrały od 10 kolejki. W październiku pokonały GOSiRKi 3:1. Było to ich jedyne jak do tej pory zwycięstwo na swoim terenie. W rundzie rewanżowej dwukrotnie zremisowały. Najwyższą porażką jaką poniosły było 8:0 w Żywcu. W miniony weekend wróciły na tarczy z Lubina. Poległy w walce z Zagłębiem 3:0. Górniczki po przegranym spotkaniu inauguracyjnym odniosły 5 zwycięstw. Na początku kwietnia uległy Zagłębiu na wyjeździe. Od tamtej chwili rozbiły 6:0 Piaseczno, a tydzień temu zdemolowały Katowice. Pokonały również AZS PSW Biała Podlaska (4:0) oraz Czarne Sosnowiec. W meczu ze śląską drużyną straciły jedynego gola w ostatnich kolejkach. Pierwsza potyczka obu ekip zakończył się na korzyść zespołu Piotra Mazurkiewicza. Górnik wygrał w Łęcznej 4:0.

 

Sobota, 11.00 KKP Bydgoszcz – GKS Górnik Łęczna

Sobota, 11.00 KKS Czarni Sosnowiec – KKPK Medyk Konin

Sobota, 11.00 AZS PSW Biała Podlaska – Olimpia Szczecin

Sobota, 11.00 AZS Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin

Sobota, 11.30 1. FC AZS AWF Katowice – TKKF Stilon Gorzów Wlkp.

Sobota, 15.00 KS GOSiRKi Piaseczno – TS Mitech Żywiec


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *