Udostępnij:

Ekstraklasa: Wymiana ciosów w Bielsku, siedem bramek na koniec sezonu

Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmowało Wisłę Kraków w ramach spotkania 37. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze po emocjonującym spotkaniu przegrali 3:4. Drużyna z Bielska-Białej żegna się z Ekstraklasą na co najmniej rok, Wisła zaś wygrywa grupę spadkową.

Mimo, że Podbeskidzie przystępowało do meczu z Wisłą ze świadomością pewnego spadku, to nie zamierzało się poddawać. W 17. minucie strzał na bramkę gości oddał Kato, nie pewnie interweniował Miśkiewicz, a piłkę do bramki z najbliższej odległości wpakował Demjan. Po upływie trzech minut odpowiedział Paweł Brożek, który mimo przeciętnego sezonu Wisły ze swojej gry może być zadowolony. Później w drużynie Górali szalał Samuel Stefanik. Najpierw wykorzystał kapitalne dogranie Mójty i zrobiło się 2:1. Tuż po zmianie stron na boisku pojawił się Rafał Boguski. Okazał się to strzał w dziesiątkę trenera Wdowczyka, gdyż w 52. minucie właśnie Boguski wyrównał stan rywalizacji. Kilka minut później, w drużynie Białej Gwiazdy błysnął drugi z piłkarzy wprowadzonych po przerwie. Krzysztof Mączyński zagrał do Ondraska, a ten wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, po raz pierwszy w tym spotkaniu. Podbeskidzie nie złożyło broni i Stefanik wyrównał na 3:3. Jednak już po minucie bramkę zdobył Krzysztof Mączyński. Kadrowicz Adama Nawałki ustalił wynik meczu i tym samym zasygnalizował selekcjonerowi, że jest w optymalnej formie przed turniejem we Francji.

14.05.2016 godz. 15:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 3:4 (2:1)

1:0 - Demjan 17'

1:1 - Pa. Brożek 20'

2:1 - Stefanik 28'

2:2 - Boguski 52'

2:3 - Ondrasek 59'

3:3 - Stefanik 64'

3:4 - Mączyński 65'