Ekstraklasa: Twierdza Płock nie upadła! Wisła pewnie pokonuje Legię Warszawa

Wisła Płock kontynuuje swoją świetną passę meczów domowych. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nad Legią podopieczni Macieja Bartoszka mają już 23 punkty zdobyte jako gospodarz, co jest najlepszym wynikiem w lidze.

Nic nowego o Legii powiedzieć nie można. “Marność nad marnościami i wszystko marność”. Jak w każdym meczu tego sezonu, tak i dziś Legia ograniczała się do wrzutki z boku boiska i zobaczymy co z tego wyjdzie. Za to Wisła Płock kontynuowała dziś swoje granie. Płocczanie są świetni w tym sezonie na własnym boisku i potwierdzili to także i dziś. Skrupulatnie punktowali błędy słabiutkich piłkarzy z Warszawy, którzy przy pressingu gospodarzy wyglądali jak dziecko we mgle. Dodatkowo dramat mistrza Polski zwielokrotnił się, gdy stracili gola po podaniu Lopesa… do zawodnika Wisły. Szwoch dostał piłkę w bardzo dobrej sytuacji i pokonał Artura Boruca. Już nawet bramkarska legenda Legii nie jest w stanie im pomóc!

Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej. Wisła pewnie prowadziła grę i kreowała wiele dobrych sytuacji do zdobycia gola. Legia mogła się cieszyć, że nie przegrywała w sześćdziesiątej minucie 4:0. Płocczanie grali naprawdę fantastycznie. Mądrze wpuszczali przeciwnika na własną połowę, bo wiedzieli, że Legia jest tak słaba, że nie może im nic zrobić. Gdy tylko odzyskiwali piłkę, dzięki swojej dyscyplinie szybko przemieszczali się pod bramkę rywala.

Wisła z dużą łatwością dotrwała do końca spotkania z prowadzeniem, bo ich przeciwnicy nie potrafili sobie stworzyć żadnej dogodnej okazji. Każda piłka posłana celnie do przodu, to było dla Legii wielkie wyzwanie. To pokazuje jaką degrengoladę przeżywa warszawski klub za czasów prezesury Dariusza Mioduskiego.

Wisła Płock – Legia Warszawa 1:0 (1:0)

Bramka: 38′ Mateusz Szwoch

Wisła Płock: Kamiński – Tomasik, Rzeźniczak, Michalski – Wolski (68′ Warchoł), Rasak, Jorginho (68′ Lesniak), Szwoch – Vallo, Sekulski (73′ Tuszyński), Gerbowski.

Legia Warszawa: Boruc – M. Johansson, Hołownia, Nawrocki, Y. Ribeiro – Josue, Slisz (59′ Martins) – Emreli (74′ Skibicki), R. Lopes (59′ Włodarczyk), Muci (46′ Luquinhas) – Pekhart.

Kartki: 15′ Szwoch (WPŁ), 57′ Wolski (WPŁ) – 31′ M. Johansson (LEG), 55′ Slisz (LEG), 70′ Pekhart (LEG)

Sędzia: Piotr Lasyk