Ekstraklasa: Szalony mecz w Kielcach, powrót Mączyńskiego

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

W spotkaniu 34. Ekstraklasy Korona Kielce pokonała na własnym boisku Wisłę Kraków 3:2. Tym samym obie drużyny zrównały się punktami i przewodzą w grupie spadkowej.

Piłkarze gospodarzy bardzo udanie rozpoczęli spotkanie, najpierw 16. bramkę w tym sezonie zdobył Lopez Cabrera, a już pięć minut później na 2:0 podwyższył Wierchaucou. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron do siatki dwa razy trafił Paweł Brożek, lecz jego bramki przedzielił gol dla gospodarzy autorstwa Pylypcuka. Dla Brożka dzisiejsze bramki były numera 129 i 130 w Ekstraklasie.

Warto odnotować, że w drużynie Wisły Kraków całe spotkanie rozegrał reprezentant Polski Krzysztof Mączyński, który cały czas walczy o wyjazd na mistrzostwa Europy we Francji.

Korona Kielce – Wisła Kraków 3:2 (2:0)

1:0 – Cabrera 12′

2:0 – Wierchaucou 17′

2:1 – Paweł Brożek 62′

3:1 – Pylycuk 65′

3:2 – Paweł Brożek 90+1′

sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)