Ekstraklasa: Remis w Zabrzu

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

W meczu przedostatniej kolejki fazy zasadniczej Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował z Pogonią Szczecin 1:1 (1:0). Dla podopiecznych Jana Żurka to czternasty remis w tym sezonie, natomiast dla piłkarzy Czesława Michniewicza piętnasty.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze dzisiejszego starcia. W 38. minucie Aleksander Kwiek dośrodkował z rzutu rożnego do Bartosza Kopacza, który umieścił piłkę w siatce po raz czwarty w tym sezonie. Natomiast goście wyrównali pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy meczu. Bramkę zdobył Rafał Murawski, a asystę zanotował Łukasz Zwoliński.

Bez względu na wyniki innych meczów Górnik pozostanie na ostatnim miejscu w tabeli, natomiast Pogoń aktualnie znajduje się na trzecim miejscu.