Ekstraklasa: Remis Piasta Gliwice z Cracovią

W 31. kolejce Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Cracovią 1:1. Wyrównująca bramka dla Pasów padła w dziewięćdziesiątej minucie spotkania. Bramki zdobywali Mateusz Mak i Miroslav Covilo.

W 42 minucie Martin Nespor oddał strzał zza pola karnego, a piłka odbiła się jeszcze od Mateusza Maka. Grzegorz Sandomierski zdołał obronić to uderzenie nogami, ale przy dobitce Mateusza Maka był już bez szans. Były to dwa jedyne celne strzały w pierwszej połowie meczu. W 54 minucie Tomas Vestenicky mógł wyrównać wynik spotkania. Słowak jednym zwodem minął dwóch obrońców Piasta i oddał strzał z linii pola karnego, ale Jakub Szmatuła obronił jego uderzenie. Piłkarze Cracovii walczyli jednak do samego końca. W 90 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Wdowiaka wyrównującego gola zdobył Miroslav Covilo, który strzałem głową nie dał żadnych szans Szmatule.

Drugi w ligowej tabeli Piast traci trzy punkty do liderującej Legii Warszawa. Cracovia zajmuje czwarte miejsce. W następnej kolejce podopieczni Radoslava Latala zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań. Natomiast zawodnicy Jacka Zielińskiego podejmą na własnym boisku Zagłębie Lubin.

16.04.2016 r., godz. 20:30, 31. kolejka Ekstraklasy

Piast Gliwice 1:1 Cracovia (1:0)

Bramki: Mateusz Mak (42′) – Miroslav Covilo (90′)

Żółte kartki: Bartosz Szeliga (69′), Gerard Badia (89′) – Bartosz Kapustka (10′), Marcin Budziński (33′), Miroslav Covilo (55′)

Piast Gliwice: Szmatuła, Korun, Hebert, Osyra, Szeliga, Vacek, Murawski, Mraz, Mak (77. Badia), Nespor (86. Barisić), Moskwik (64. Bukata)

Cracovia: Sandomierski, Jaroszyński, Wołąkiewicz, Bejan, Deleu (73. Wdowiak), Covilo, Kapustka, Jendrisek, Budziński (46. Vestenicky), Wójcicki, Cetnarski (79. Zjawiński)

Sędzia: Paweł Raczkowski