Ekstraklasa: Remis na start

W pierwszym meczu sezonu 2015/2016 Ekstraklasy Wisła Kraków na stadionie przy ulicy Reymonta zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze.

Obydwie drużyny sezon rozpoczynały z odjemnym punktem. Jest to kara od PZPN w związku z niewywiązywaniem się z terminami ze zobowiązań, by dostać licencje. Obydwóm trenerom zatem bardzo zależało, by zdobyć jakikolwiek punkt w tym meczu i wyjść na zero w tabeli.

Piłkarze także pokazali, że bardzo zależy im na jak najlepszym pokazaniu się na start sezonu. Pierwsze pół godziny gry to jednak Wisła bardziej miała inicjatywę na boisku. Udokumentowała to w 24′ minucie za sprawą znakomitego uderzenia nowego nabytku “Białej Gwiazdy” – Rafaela Crivellaro. Jeżeli Brazylijczyk w taki sposób będzie pokazywał swoje umiejętności, to szybko może stać się godnym następcą Semira Stilicia.

Po kilku minutach to Górnik starał się przejmować inicjatywę. Opłaciło się to golem wyrównującym w 35′ minucie. Z lewej strony boiska zacentrował Mariusz Magiera, a formalności “szczupakiem” dopełnił Roman Gergel.

Obydwie drużyny próbowały jeszcze wypracować sobie sytuacje podbramkowe, ale do ostatniego gwizdka nikt nie potrafił zadać ostatecznego ciosu. Mecz zakończył się remisem.

Stadion im. Henryka Reymana w Krakowie, 17.07.2015 godz. 18:00

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:1 (1:1)

1:0 Rafael Crivellaro 24′

1:1 Roman Gergel 35′

Żółte Kartki: Kamil Cupriak (Górnik Zabrze)

Wisła: Radosław Cierzniak  – Łukasz Burliga (75′ Rafał Boguski), Arkadiusz Głowacki , Richard Guzmics , Maciej Sadlok  – Krzysztof Mączyński  – Boban Jović, Denis Popović , Rafael Crivellaro(66′ Maciej Jankowski), Tomasz Cywka  – Paweł Brożek

Górnik: Sebastian Przyrowski  – Mateusz Słodowy , Adam Danch , Bartosz Kopacz , Mariusz Magiera  – Erik Grendel , Radosław Sobolewski  – Rafał Kosznik  (80′ Kamil Cupriak), Łukasz Madej , (76′ Rafał Kurzawa), Roman Gergel  (90+3′ Marcin Urynowicz) – Robert Jeż