Ekstraklasa: Przegrana obrońców tytułu

Dość niespodziewanie Lech Poznań przegrał w pierwszej kolejce Ekstraklasy z Pogonią Szczecin 1:2.

“Portowcy” od samego początku zaskoczyli gospodarzy aktywnie atakując ich bramkę. Już w 3′ minucie spotkania szansę na otworzenie wyniku miał Łukasz Zwoliński, ale piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę. Jednak “co się odwlecze to nie uciecze”. Nieco ponad kwadrans później Zwoliński wykorzystał podanie Patryka Małeckiego (chwilę wcześniej zmienił kontuzjowanego Akahoshiego) i pokonał bezradnego Jasmina Buricia.

Lech dość szybko odpowiedział. Marcin Robak zagrał w pole karne, a głową piłkę w siatce umieścił Darko Jevtić. Jednak okazało się, że Pogoń nie zamierza powiedzieć ostatniego słowa przed przerwą, Fatalne zachowanie w swoim polu karnym Kebby Ceesay’a spożytkował Mateusz Lewandowski i nie dał szans bośniackiemu bramkarzowi.

W drugiej połowie Kolejorz nie miał pomysłu na pokonanie dobrze funkcjonującej defensywy Pogoni oraz świetnie radzącego sobie Dawida Kudłę. Podopieczni Czesława Michniewicza zaskoczyli wygrywając z obrońcami tytułu na inaugurację sezonu.

Inea Stadion w Poznaniu, 18.07.2015 godz. 20:30

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:2 (1:2)
0:1 – Łukasz Zwoliński 20′
1:1 – Darko Jevtić 26′
1:2 – Mateusz Lewandowski 38′

Żółte kartki: David Holman, Darko Jevtić (Lech) oraz Mateusz Matras (Pogoń).

Lech: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Tamas Kadar, Marcin Kamiński, Barry Douglas – Abdul Aziz Tetteh (46′ Dariusz Formella), Łukasz Trałka, David Holman (46′ Denis Thomalla), Darko Jevtić, Szymon Pawłowski – Marcin Robak.

Pogoń: Dawid Kudła – Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes – Rafał Murawski, Mateusz Matras, Karol Danielak (80′ Takuya Murayama), Takafumi Akahoshi (18′ Patryk Małecki), Mateusz Lewandowski (63′ Miłosz Przybecki)- Łukasz Zwoliński.