Za nami 23. kolejka rodzimej ekstraklasy. Jak to zazwyczaj u nas bywa, miało miejsce mnóstwo niespodzianek. Jedną z nich jest bez wątpienia porażka Lecha, czy Lechii Gdańsk.  Tego, że remisem zakończy się spotkanie Cracovii z beniaminkiem z Niecieczy,  też nikt się nie spodziewał. Po poprzedniej kolejce, kiedy oglądaliśmy grad goli, dwudziesta trzecia seria spotkań pod tym względem rozczarowała. Zapraszam na podsumowanie!

Górale rozjechali mistrza

Niespodzianką zakończyło się spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Lechem Poznań.  Górale, którzy w poprzedniej kolejce dostali lekcje gry w piłkę od ligowego średniaka, pokonali mistrza Polski 4:1. To jest właśnie piękno naszej rodzimej ligi. Nic nie jest pewne. Fanów Kolejarza zmartwi fakt, że magia Urbana przestaje działać,  ponieważ ich drużyna przypominała tą z początku sezonu.

Podbeskidzie zdemolowało mistrza Polski

Legia goni Piasta

Drugie zwycięstwo po zimowej przerwie odnieśli “Wojskowi”. Wygrana, nie przyszła łatwo,  bo piłkarze Legii po tym jak zdobyli bramkę w drugiej minucie, myśleli,  że to wystarczy i przestali grać. Do przerwy, gospodarze powinni prowadzić 2:1, jednak piłka nie miała zamiaru wpaść w bramkę gości. Co dziwne gola na 0:2 zdobyli Legioniści.  Jak to się stało mimo tak żałosnej gry? Nie wiem, ale jak to się mówi szczęście sprzyja lepszemu.  W przerwie, Miedziowi prawdopodobnie oglądali film edukacyjny jak zdobyć bramkę, bo w drugiej połowie udało im się strzelić gola kontaktowego, który okazał się być honorowym.

Legia wygrywa na wyjeździe i goni lidera

Kolejny raz pod Legię zagrał, a właściwie nie zagrał, Piast Gliwice. Lider zaledwie zremisował z Pogonią Szczecin 0:0. Tym sposobem mistrz jesieni ma już tylko punkt przewagi, nad walczącą o mistrzostwo Polski Legią. Czy to koniec fenomenu jesieni?

Kolejna strata punktów lidera

Lechia poległa na plaży w Kielcach

Niespodziewanie Korona Kielce pokonała, Lechię Gdańsk 4:2. Jak się okazało fakt, że stadion w Kielcach przypominał plaże nie ułatwił gry ekipe z nad Bałtyku.  Świetnie na kielckich piaskach odnalazł się natomiast Hiszpan, Ariam Cabrera.  Widać było, że to jego naturalne warunki co przyniosło mu hattricka.  Najwyraźniej murawa była przygotowana pod niego.

Cabrera Show w Kielcach!

Nowy stadion nie pomógł. Derby Śląska dla Ruchu.

W minionej kolejce mieliśmy przyjemność oglądać kolejne derby Śląska, które odbywały się na nowym stadionie w Zabrzu. Nowy stadion Górnikowi nie pomógł i ten uległ Ruchowi Chorzów 0:2. Jak tak dalej pójdzie obiekt w Zabrzu, zostanie najładniejszy stadionem I ligi.

Ruch wygrał 105 Wielkie Derby Śląska

Zła passa Wisły trwa. Cracovia niespodziwanie zremisowała z Termalicą.

Ekipa Białej Gwiazdy w obecnym sezonie  zanotowała jedną z najdłuższych serii porażek w historii klubu. W minionej kolejce było nie wiele lepiej, bowiem Wisła zaledwie zremisowała z Górnikiem Łączna 1:1.  Obecnie  Biała Gwiazda jest w czołówce klubów rywalizujacych o spadek do pierwszej ligi.

Jak nie idzie, to nie idzie…

Natomiast Cracovia po niezłej serii, zanotowała remis z słaba Termalicą.  Mimo porażki “Pasy” zdołały utrzymać trzecie miejsce w tabeli.

Erik Jendrisek ratuje punkt Cracovii

Porażka Śląska z Jagiellonią.

Śląsk Wrocław uległ na wyjeździe Jagielloni Białystok 2:1. Niestety ekipa z Wrocławia ma problem w opuszczeniu końcówki tabeli. Czy w przyszłym sezonie zabraknie Śląska w Ekstraklasie? Na obecną chwilę Wrocławianie rywalizują o miano najgorszego klubu z takimi  potęgami (w przeszłości) jak Górnik Zabrze  i Wisła Kraków.