Ekstraklasa

W 23. kolejce Polskiej Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmowała na własnym obiekcie mistrza Polski, Lecha Poznań. Zdecydowanymi faworytami spotkania byli goście, którzy w poprzedniej kolejce wygrali z Termalicą 5:2. Rzeczywistość okazała się jednak inna, gdyż gospodarze rozgromili Lecha 4:1.

W 17′ Chmiel podał w pole karne Lecha do Dejmana, a ten pewnym strzałem pokonał Jasmina Buricia. Po przerwie wyrównali goście za sprawą Dawida Kownackiego, któremu asystował Jevtić. Minutę później Podbeskidzie znów prowadziło. Marek Sokołowski głową posłał piłkę do siatki. W 80′ Burić odbił strzał Stefanika przed siebie i skutecznie dobił Szczepanik. Tuż przed końcem spotkania wynik ustalił Jakub Kowalski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1 Lech Poznań

17′ Robert Dejman, 64′ Marek Sokołowski, 80′ Mateusz Szczepaniak, 88′ Jakub Kowalski – 63′ Dawid Kownacki

Podbeskidzie: Emilijus Zubas – Marek Sokołowski, Jozef Piacek, Paweł Baranowski, Adam Mójta, Jakub Kowalski (89′ Oleg Veretilo), Adam Deja, Mateusz Możdżeń, Damian Chmiel, Mateusz Szczepaniak (85′ Paweł Tarnowski), Robert Dejman (79′ Samuel Stefanik)

Lech: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz, Tamas Kadar, Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos, Szymon Pawłowski, Darko Jevtić (68′ Marcin Kamiński), Nicki Bille (25′ Dawid Kownacki), Sisi

Żółte kartki:

55′ Adam Mójta – 21′ Paulus Arajuuri, 71′ Szymon Pawłowski

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)