Śląsk uległ w Białymstoku. Przełamanie Jagi

Ekstraklasa

W pierwszym spotkaniu 23. kolejki Polskiej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podejmowała na własnym obiekcie Śląsk Wrocław. Obie ekipy podchodziły do tego spotkania w odmiennych nastrojach. Gospodarze przegrali w Warszawie z Legią 0:4, zaś goście z Dolnego Śląska pokonali Wisłę Kraków.

Pierwsza bramka padła z rzutu karnego dla Śląska Wrocław. Stały fragment gry na bramkę zamienił Tomasz Hołota. Tuż przed przerwą festiwal błędów gości wykorzystał Rafał Grzyb i szczupakiem dobił strzał Vassiljeva. Po przerwie debiut w barwach Jagi zaliczył Łukasz Burliga. W 77′ Karol Świderski dobił strzał znów Vassiljeva i wyprowadził Jagiellonię na prowadzenie.

Jagiellonia Białystok 2:1 Śląsk Wrocław

44′ Rafał Grzyb, 77′ Karol Świderski – 18′ Tomasz Hołota (rzut karny)

Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski – Matija Sirok (46′ Łukasz Burliga), Igors Tarasovs, Sebastian Madera, Marek Wasiluk, Taras Romanchuk, Rafał Grzyb, Przemysław Frankowski (85′ Karol Mackiewicz), Konstantin Vassiljev, Piotr Grzelczak, Fedor Cernych (75′ Karol Świderski

Śląsk: Mariusz Pawełek – Krzysztof Ostrowski, Piotr Celeban, Lasza Dwali, Mariusz Pawelec, Tomasz Hołota (89′ Konrad Kaczmarek), Marcel Gecov, Andras Gosztonyi (46′ Jacek Kiełb), Ryota Morioka, Robert Pich (87′ Peter Grajciar), Kamil Biliński

Żółte kartki:

7′ Taras Romanchuk, 18′ Matija Sirok, 62′ Marek Wasiluk – 10′ Tomasz Hołota, 26′ Kamil Biliński, 45′ Krzysztof Ostrowski, 87′ Mariusz Pawelec

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)